07. 09. 2016

Beksa ovládla turnaj O pohár hejtmana

Pardubičtí basketbalisté porazili jak rakouský Kapfenberg, tak dnes i slovenský Svit a vyhráli domácí přípravný turnaj O pohár hejtmana.

PŘÍPRAVNÝ TURNAJ - O POHÁR HEJTMANA:

BK JIP Pardubice vs. BK Iskra Svit 95:38
(32:15, 23:10, 25:2, 15:11)

Body: Škranc 14, Wall 13, Půlpán 13, Švrdlík 13, Kohout 12, Autrey 12, Potoček 6, Roub 5, Formánek 4, Nečas 3

Ač trenér Levell Sanders postrádal kromě dlouhodobě zdravotně indisponovaného tria Dušan Pandula-Lukáš Kotas-Josef Příhonský i nemocného křídelníka Domineze Burnetta, a perimetrová sestava tak byla značně okleštěna, Beksa zvládla vítězně i čtvrtý přípravný duel.

Vládla mu od samého začátku. Velmi rychle si vypracovala dvouciferný náskok, na startu druhé čtvrtiny Josef Potoček čtyřmi body v řadě posouval rozdíl ve skóre nad dvacetibodovou hranici (36:15) a po devítibodové šňůře rozdíl narostl až na třicet bodů.

Už v první půli měli pardubičtí basketbalisté neuvěřitelných 15 útočných doskoků (!), z nichž vytěžili 12 bodů, navíc v obraně získali 9 míčů a poměr bodů z rychlých protiútoků byl 15 - 0 (také body dosažené po ztrátách 15 - 0)! Do konce utkání vzrostl počet doskoků na rovných 70, z toho 32 v útoku, z druhých šancí a po ztrátách Svitu vytěžil JIP dohromady 46 bodů!!!

Do druhého poločasu Beksa vstoupila šňůrou 6:0, na konci 26. minuty Ondřej Kohout z rychlého protiútoku zaokrouhloval náskok svého týmu na čtyřicet bodů (67:27) a ještě ve třetí čtvrtině Viktor Půlpán zvyšoval na 80:27 - ve třetí čtvrtině Svit skóroval pouhé dva body a JIP si kontrolovaně dokráčel nejen k vítězství nad Svitem, ale i na celém turnaji.

Konečné pořadí turnaje O pohár hejtmana:

1. BK JIP Pardubice - 2 vítězství / 0 porážek
2. ECE Bulls Kapfenberg - 1 vítězství / 1 porážka
3. BK Iskra Svit - 0 vítězství / 2 porážky

Další přípravné utkání odehrají pardubičtí basketbalisté v závěru tohoto týdne - v neděli vyzvou ve Sportovní hale Dašická rakouský Klosterneuburg. Začátek bude v 16 hodin.