Upravit stránku
05. 05. 2016

Beksa jde na Nymburk. Srovná sérii?


Druhé semifinále, první v domácí hale, je konečně tady. Pardubice jdou do sobotního zápasu s Nymburkem s touhou srovnat stav série na 1 - 1.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF, 2. ZÁPAS:

BK JIP Pardubice vs. ČEZ Basketball Nymburk
sobota 7. 5. v 18 hodin, Sportovní hala Dašická

Období mezi duely číslo 1 a 2 - v play-off nezvykle dlouhé - strávili oba soupeři rozdílně.

Zatímco pardubičtí basketbalisté jej vyplnili tréninkem, jejich protivník stihl odehrát kompletní třízápasovou sérii VTB ligy proti CSKA Moskva (výsledek 0 - 3). Poslední utkání bylo na programu ve středu večer, Nymburk (bez Howarda Sant-Roose) ve své hale prohrál 87:102 (nejvíce bodů: Randle 20, Dixon 19, Hruban 13, Peterka 11...).

Zásadní otázka tedy zní, zda na Bekse nebude znát dlouhá herní pauza, zda nevypadne z herního rytmu? "Když se podíváme na poslední zápas, nemyslím si, že bychom měli nějaký rytmus," pousmál se kouč Levell Sanders. "Myslím si, že nehraje roli, jak dlouho jsme nehráli," pokračoval už vážnějším tónem. "Hlavní věc je, že musíme ztratit všechen respekt vůči Nymburku," zmínil základní předpoklad úspěchu.

"Doopravdy si nemyslím, že záleží na tom, kolik dní jsme nehráli. Jsme schopni se připravovat v tréninku, pracovat na slabých stránkách, což je pro nás také důležité. První utkání jsme odehráli s až přílišným respektem. Když se ho zbavíme, myslím, že náš herní projev i výsledek bude mnohem lepší," řekl Levell Sanders k nadcházejícímu druhému semifinále.

Druhým, pro vývoj a výsledek Duelu 2 neméně důležitým faktorem bude, zda JIP udrží konzistentní výkon po celých 40 minut. V Nymburku nebylo Sandersovu týmu nic platné, že skvěle začal (první čtvrtinu vyhrál o jeden bod), neboť ve druhé části hry podlehl soupeřovu tlaku, téměř osm minut neskóroval a po šňůře 0:28 (!) bylo rozhodnuto. "Nymburk není typem týmu, který se porazí sám, ty ho musíš porazit," zdůraznil pardubický kouč.

"Když začneme dobře a pak z jakéhokoliv důvodu budeme ztrácet míče, nepomůže nám to. Jestli chceme vyhrát, skutečně musíme hrát konzistentně. A to souvisí s tím, nemít ztráty. Nemůžeme mít 18 ztrát za první poločas jako v prvním zápase. Když dáš týmu jako je Nymburk šanci skórovat 30 bodů ze ztrát, tak to rozhodne zápas. Musíme hrát lépe - tím se ale vracím zpátky k respektu: když je ho až příliš, hraješ bojácně, nejsi sebevědomý a pak to podle toho vypadá na hřišti."

Mentální připravenost a konzistentní herní výkon již Levell Sanders zmiňoval. Jakými dalšími atributy se musí vyznačovat hra Beksy, aby mohla pomýšlet na vyrovnání stavu série na 1 - 1, čímž by získala jistotu dalšího domácího semifinálového utkání?

"Nemůžeme pouštět Nymburk do přechodové fáze, v níž je skvělý, nemůžeme mu dávat situace 2 na 1 nebo 3 na 1. K tomu je potřeba hlavně dobrý útok. V prvním utkání jsme měli příliš mnoho rychlých střel, potřebujeme lepší balanc, vyváženější hru," odpověděl pardubický kouč a zmínil ještě jednu konkrétní věc. "Útočné doskoky. Oni jsou jako tým útočně příliš dobří na to, abychom jim dali 35 útoků navíc, plynoucích z našich 24 ztrát a z jejich 11 útočných doskoků. To by byl problém proti jakémukoliv týmu, a když hraješ proti Nymburku, je skoro nemožné s těmito čísly vyhrát."

Pokud jde o hru na obranné polovině hřiště, kouč bude žádat větší tlak na hráče s míčem. "Máme tu hráče, kteří jsou schopni presovat: Půlpy (Viktor Půlpán), Koty (Lukáš Kotas), Lamb (Autrey), Pepan (Josef Příhonský), Dušan (Pandula)... Všichni dokážou vytvářet tlak na hráče s míčem. V této činnosti musíme hrát se stejnou intenzitou, nenechat soupeře přihrávat, jak potřebuje," podotkl Levell Sanders, jenž je přesvědčen o jedné věci: "V sobotu budeme daleko lepší!" 

Informace o vstupenkách

V online předprodeji je možné zakoupit vstupenky k stání - link do systému online prodeje zde.

Několik desítek vstupenek k sezení bude v prodeji v den utkání, pokladna ve Sportovní hale Dašická bude otevřena v sobotu 7. května hodinu před začátkem zápasu, tj. v 17 hodin. Klub apeluje na fanoušky - i na ty, kteří již vlastní vstupenky -, aby přišli do haly s dostatečným předstihem.

Další informace
  • K dispozici je hlídaný dětský koutek (od 17 hodin do konce utkání) v sousedství McDonald´s rodinné tribuny.
  • O přestávce mezi poločasy vystoupí členové Aerobic centra Pardubice (název: Ples v opeře).
  • O přestávkách mezi čtvrtinami vystoupí členové TJ Sokol Chrudim.
  • Time-outy vyplní cheerleaders IM CHEER Pardubice.
  • Hlavní cenou v přestávkové soutěži budou poukázky na občerstvení v McDonald´s Pardubice.

Parkování u Sportovní haly Dašická

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti