27. 09. 2017

Beksa jde dál!

Pardubičtí basketbalisté porazili rumunský tým CSU Sibiu i v domácí odvetě a postoupili do 2. kvalifikačního kola FIBA Europe Cupu, kde vyzvou belgický Charleroi.

FIBA EUROPE CUP, 1. KVALIFIKAČNÍ KOLO, ZÁPAS 2:

BK JIP Pardubice vs. BC CSU Sibiu 77:64
(20:15, 22:22, 28:15, 7:12)

Body: Martin 26, Burnett 22, Walker 11, Kent 9, Nečas 3, Švrdlík 3, Půlpán 2, Potoček 1 - Capers 22, Pratt 10, Paliciuc 10, Williams 7, Laser 6, Riley 5, Kinnard 4

"Jsem velmi šťastný, že se nám podařilo postoupit, protože jednoznačně chceme postoupit do hlavní fáze FIBA Europe Cupu. Gratuluji hráčům k dobrému výkonu, který dnes odvedli." Tak hodnotil úspěšné utkání vítězný kouč Levell Sanders.

K dobré náladě měl důvod.

Jeho tým si nesl z úvodního duelu jednobodový náskok a dnes ani jednou neprohrával!

Klíčovou pasáží byla třetí čtvrtina. Již ve druhé části hry jsme si sice vypracovali 12bodové vedení (37:25), ovšem Sibiu se ještě přitáhlo zpět do těsného kontaktu. "Dobře jsme začali, ale pak jsme trošku narazili," glosoval průběh první půle Scott Martin. Dominez Burnett se však již v polovině třetí čtvrtiny dostal na 21 bodů, a když se k němu záhy přidal i skvěle trojkující Scott Martin (v utkání 5/6!), jenž mezi 21. a 30. minutou nastřádal 12 bodů, vzrostl rozdíl ve skóre nad dvacetibodovou hranici (70:47).

Pozitivní bylo, že jsme dokázali mnohem lépe eliminovat přechodovou fázi Sibiu a nedovolili jeho hráčům až příliš mnoho snadných bodů z rychlých protiútoků (poměr bodů dosažených z protiútoků zněl 11 - 18). "Druhý poločas byl od nás jednoznačně lepší. Dokázali jsme soupeři nadělat dost problémů v přechodové fázi, v obraně i v útoku," řekl dále Scott Martin. "Také jsme mnohem lépe kontrolovali tempo hry," vyzvedl další pozitivní faktor. "Měli bychom dát kredit také hostujícímu týmu, protože rozhodně bojovali a nic nevzdali, ale vytvořili jsme si tak velký náskok, že nás již dotáhli."

Velmi důležitá byla i naše převaha na doskoku (49 - 36), a tak největším negativem byl až příliš vysoký počet míčových ztrát (24, poměr bodů po ztrátách 9 - 20). "Tolik ztrát za zápas je příliš," souhlasně přikývl Levell Sanders. K rozhodné fázi utkání řekl: "Druhý poločas jsme začali velmi dobře. Podařilo se nám soupeři odskočit, což nás uklidnilo. Poté jsme hráli koncentrovaněji a snažili jsme se držet vybudovaný náskok."

Mužem zápasu byl Scott Martin. Odehrál 29,5 minuty a zapsal ceněný double-double za 26 bodů + 10 doskoků (dvojky 5/8, trojky 5/6, trestné hody 1/1). Dominez Burnett přihodil 22 bodů (dvojky 5/9, trojky 2/4, trestné hody 6/7) a Daiquan Walker 11 bodů (+4 asistence). Radek Nečas doskočil 10 míčů.

V rumunském týmu se nejvýrazněji prosadil opět Kevin Capres. V duelu číslo 1 zaznamenal 21 bodů, dnes ještě o jeden více, byť z pole střílel s úspěšností jen 37,5% (6/16, trestné hody 10/11). Po 10 bodech přidali Monyea Pratt (+9 doskoků) a Radu Paliciuc.