Upravit stránku
11. 03. 2016

Beksa jde na třetí Orly


Tři zápasy, tři jednoznačné výsledky. Dosavadní vzájemná měření sil Beksy s Orly vždy skončila dvouciferným rozdílem ve prospěch jednoho či druhého týmu. Co přinese sobota?

38. KOLO KOOPERATIVA NBL:

Ariete Prostějov (24/10) vs. BK JIP Pardubice (21/14)
sobota 12. 3. v 17 hodin

Předchozí tři duely nepotvrdily, že se utkávají dva velmi vyrovnané týmy.

V Pardubicích jsme zvítězili o 23 a o 15 bodů, na Hané jsme naopak podlehli o 21 bodů.

Jak si trenér Tomáš Bartošek vysvětluje nečekaně velké rozdíly v konečném skóre? "Jde o mentální formu," odpovídá pohotově. "Prostějov se na začátku sezony sehrával, první zápas jsme jednoznačně vyhráli. V další fázi sezony měl naopak sérii vítězství a hrál fantasticky, což potvrdil doma i proti nám. A v posledním domácím zápase, který se hrál nedlouho před FINAL 4 Českého poháru, jsme z hráčů cítili ohromnou chuť vyhrát a dodat si sebevědomí před jedním z vrcholů sezony."

Jaký je aktuální stav, pokud jde o herní pohodu? Lépe by na tom měl být náš tým, který - navzdory citelnému oslabení o 5 (!) hráčů - smetl nebezpečné Ústí bezmála třicetibodovým rozdílem. Ariete podlehlo, taktéž nečekaně vysoko, v přímém souboji o druhé místo v Děčíně 56:79, neuspělo ani v předchozím domácím střetnutí s Kolínem, které ztratilo poměrem 76:80.

Na skutečnosti, že poměříme síly s nesmírně kvalitním protivníkem, však ani tyto neúspěchy nic nemění. "Prostějov dlouhodobě patří k tomu nejlepšímu v české soutěži," souhlasí Tomáš Bartošek. "I když prohrál poslední dva zápasy, nehrál v nich vůbec špatně. Vytvářel si dobré střelecké pozice, ale neproměňoval střely, které standardně dává," všiml si pardubický trenér.

"Velká přednost Prostějova je v šíři hráčského kádru. Mají výborné pivoty i výborná křídla, a také velmi zkušeného rozehrávače," řekl dále Tomáš Bartošek. "Z herních předností bych vyzvedl vysokou úspěšnost střelby za 3 body, o kterou se opírají," poukázal na fakt, že Orli jsou druhým nejlépe trojkujícím týmem Kooperativa NBL s úspěšností téměř 37%.

Co z toho plyne pro náš tým? "My potřebujeme, abychom na soupeře vyvíjeli co největší tlak a nedovolovali jim otevřené střely." Právě to se Bekse dařilo ve středečním vítězném domácím duelu s Ústím. "Potřebujeme zopakovat velmi dobrý výkon v obraně. Proti Ústí jsme pracovali velmi dobře, pomáhali jsme si, měli jsme dobrou komunikaci. Hráči si předávali informace, které jsou potřeba a to jsou detaily, které rozhodují o úspěchu. Věřím, že na to navážeme i v Prostějově."

V pardubické sestavě budou i nadále scházet zranění Ondřej Kohout, Josef Příhonský a Tomáš Šoukal, nejistý je i start Viktora Půlpána, jenž vynechal poslední dvě utkání. Naopak Jobi Wall se po jednozápasové absenci vrací zpět do hry.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti