Upravit stránku
18. 03. 2016

Beksa chce posílit naději na 4. místo


Předposlední domácí utkání v základní části Kooperativa NBL odehrají pardubičtí basketbalité proti Kolínu, s nímž mají v letošní sezoně vyrovnanou bilanci 2 - 2.

40. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (23/14) vs. BC Geosan Kolín (20/16)
sobota 19. 3. v 17 hodin, Sportovní hala Dašická

Klíčový vzájemný duel sezony, pohárové semifinále, lépe zvládla Beksa, která - byť i s trochou štěstí - postoupila do finále Hyundai FINAL 4 (v němž poté porazila Děčín) díky vítěznému koši Jobiho Walla 6 sekund před koncem.

V lize je na tom zatím lépe Geosan, díky dvěma výhrám oproti jedné porážce.

Jaká je aktuální forma obou soupeřů? Oba vyhráli tři utkání v řadě: Beksa porazila Ústí n. L., následně uspěla v Prostějově a ve Svitavách, Kolín si postupně poradil s USK Praha, Ostravou (venku) a s Ustím n. L. "Kolín je velmi kvalitní tým, který v teto sezóně, a hlavně v její druhé polovině hraje velice sebevědomě," předeslal pardubický trenér Tomáš Bartošek.

Dalších pět mužů zapisuje mezi 6,7 a 9,8 bodu: Ladislav Horák (trojky 40,7% - 22/54), David Machač, Michal Vocetka (trojky 40,7% - 55/135), Showron Glover a Štefan Ličartovský (trojky 36,5% - 46/126), do základní rotace patří ještě Jimmie Hunt.

Beksa stále postrádá zraněné kvarteto Viktor Půlpán-Josef Příhonský-Tomáš Šoukal-Ondřej Kohout. Poslední zápasy v užší, většinou sedmičlenné rotaci však zvládla velice dobře, byť herní styl, založený na velkém obranném tlaku na míč a neustálé snaze o rychlou přechodovou fázi, je nesmírně náročný.

"Máme zažitý určitý herní styl, který nám přináší úspěch a my v něm musíme pokračovat a stále jej zdokonalovat," řekl k tématu trenér Bartošek. "I když momentálně hrajeme v užší rotaci, tak nebudeme nic měnit - naopak si myslím, že je v tom určitá výhoda, protože hráči mají velký herní prostor. Navíc klademe velký důraz na regeneraci."

BK JIP Pardubice se letos zapojuje do KKP 19. 3. 2016 v domácím utkání proti Kolínu. Podpořte český basketbal při jeho pomoci Božence Hradílkové a zašlete v období od 4. do 28. března dárcovskou SMS ve formátu DMS POMOCKOSEM na 87 777. Cena DSM je 30 Kč, příjemce pomoci obdrží 28,50 Kč.

Partnerem projektu je Kooperativa Faktor. Nový ukazatel atraktivity, který od letoška používá česká nejvyšší soutěž podpoří KKP. Generální partner NBL Kooperativa za každou smeč v období, kdy se koná KKP, přispěje 500 Kč a za každý alley-oop 1 000 Kč. Vše v rámci hesla „Kooperativa Faktor – více košů, více zábavy, více pomoci“.

Součástí letošního ročníku KKP je také možnost zakoupit si buttony nebo magnety s dobře známým logem Každý koš pomáhá, které budou společně se kasičkou putovat po halách týmů Kooperativa NBL. Celá akce pak vyvrcholí při Kooperativa NBL All Star Game 28. března v Ústí nad Labem. Děkujeme za vaši pomoc.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti