Upravit stránku
21. 05. 2023

Beksa bude hrát o bronz


Sedmý, rozhodující semifinálový zápas Beksa bohužel nezvládla. Z postupu do finále play-off Kooperativa NBL se raduje Děčín, pardubické basketbalisty čeká krátká série o 3. místo.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS Č. 7:

BK ARMEX Děčín vs. BK KVIS Pardubice 90:69
(19:23, 20:23, 23:12, 28:11)

Konečný stav série: 4 - 3

Parádně rozehraný zápas - začali jsme velice dobře na obou polovinách hřiště a v závěru druhé čtvrtiny jsme si vytvořili až 13bodový polštář - jsme bohužel ztratili ve třetí čtvrtině. Ještě ve 23. minuty jsme měli k dobru 7 bodů, leč domácí, povzbuzeni několika přesnými trojkami, ovládli další úsek hry poměrem 20:7 a v poslední čtvrtině už si kontrolovaně došli pro čtvrtý, postupový bod. "Zápas jsme kontrolovali, ale pak se zranil Vyoral (v 5. minutě a do hry již nezasáhl - pozn. aut.), Pekárek měl na začátku druhé čtvrtiny už tři fauly a my měli méně kvalitních hráčů do rotace. Ve druhém poločase už nám chyběla energie," hodnotil trenér Dino Repeša závěrečný duel napínavé semifinálové série.

Průběh utkání

Zápas do značné míry ovlivnilo zranění Tomáše Vyorala, pro kterého zápas skončil velmi záhy, již po 5 minutách. Přesto jsme se dlouho drželi bodově vpředu. Ve druhé čtvrtině nás Nick Neal táhl do dvouciferného vedení: v úseku mezi 15. a 18. minutou jsme nastříleli 12 bodů v řadě, dvě minuty před přestávkou právě Nick Neal posouval průběžný stav na velice slibných 31:44 (na kontě měl již 13 bodů).

Děčín však těsně před pauzou povzbudily dvě úspěšné trojky a od začátku druhého poločasu naplno využíval našich chyb v obraně či míčových ztrát (v první půli 4, ve druhé 9 - domácí z nich vytěžili 20 snadných bodů).

Po dvou minutách třetí čtvrtiny Robert Rikić jednou šestkou upravil rozdíl na 7 bodů (42:49), ale Válečníci kontrovali 8 body v řadě a v 15. minutě je úspěšně trojkující Tomáš Pomilálek poslal po dlouhé době do vedení (50:49). V tomto hracím období jsme proměnili pouhé 4 střely z pole, nepomohli jsme si ani trestnými hody (minuli jsme jich 7 - 2/9!) a ztratili jsme 6 míčů. ARMEX nám definitivně ukázal záda mezi 33. a 36. minutou, kdy 9 body za sebou posunul stav až na 77:61.

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.

Pozápasové hlasy trenérů a hráčů

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín):

"Postup chutná moc dobře, protože zápas jsme nezačali vůbec dobře a byli jsme bez energie, která nás zdobila v minulých zápasech. Pro nás bylo obrovské štěstí, že jsme v poločase prohrávali jen o sedm bodů. Navíc, když se podívám do technického zápisu, Pardubice vedly dvacet tři minut, kdežto my jen čtrnáct minut a padesát jedna vteřin. Z tohoto pohledu odehrály Pardubice výborný zápas a konečné skóre je až nezasloužené. V celé sérii jsme se trápili střelecky, ale dnes se to najednou protrhlo, a ve druhém poločase jsme byli prostě lepší. Důvodem byla i naše zlepšená obrana, protože obrana u nás je alfa i omega. Když nebráníme, nemůžeme nikoho porazit. Ale když dobře bráníme, daří se nám relativně také v útoku. A když trefíme ještě něco zvenčí, jako dnes, jsme velmi dobrý tým. Někteří hráči však ještě nechápou, co je v play-off semifinále, navíc v sedmém utkání, na hřišti odevzdat a podle toho to v prvním poločase na hřišti vypadalo. Ve druhém poločase jsme proto stáhli rotaci na šest, sedm hráčů, kteří to vzali za dobrý konec a výsledek je takový, jaký je. Pomohl nám také návrat Nicholse, ale tým hrál dobře i bez něj. Někdy opět předržoval míč a spoluhráči doufali, že vymyslí něco geniálního. Možná nám paradoxně pomohlo, že si brzy udělal třetí a čtvrtý faul, šel si sednout a najednou se naše obrana zlepšila. Je to k zamyšlení, máme další herní variantu. Zranění Vyorala? Z mého pohledu nám spíš uškodilo, protože naše obrana na něj byla připravena, ale pak nastoupil Neal a dal nám třináct bodů za poločas."

Dino Repeša (trenér BK KVIS Pardubice):

"Zápas jsme kontrolovali, ale pak se zranil Vyoral, Pekárek měl tři fauly na začátku druhé čtvrtiny a my měli méně kvalitních hráčů do rotace. Ve druhém poločase nám chyběla už energie. Zkoušeli jsme dávat víc míčů pod koš, protože Dickerson dnes neměl svůj pozitivní den v útoku. Chyběla nám rozehrávka, takže jsme to zkoušeli dávat pod koš, ale Rikič byl zraněný, hrál tak na šedesát procent, což bylo vidět ve druhém poločase. Gratuluji Děčínu a trenéru Greplovi za skvělou sérii a další skvělé utkání. Teď se musíme připravit na důležitý boj o medaili. Ano, poslal jsem Dickersona do šatny, protože dva, tři útoky hrál sám a nelíbil se mi pohyb míče v útoku. Střídání se mu nelíbilo a já ho poslal do šatny. Máme v týmu nějaká pravidla a každý hráč je musí respektovat. Je tady hierarchie, která se musí dodržovat."

Filip Kroutil (hráč BK ARMEX Děčín):

"Nějakou roli v prvním poločase hrála i naše nervozita, ale spíš to bylo o naší špatné obraně. Dostat přes čtyřicet bodů je moc. Ovšem současně musím vyzdvihnout soupeřův útok, protože trefil snad každou střelu. O přestávce jsme si řekli, co chceme a nechceme dělat, trenér nás skvěle nahecoval a druhý poločas jsme odehráli opravdu dobře. Pomohla nám naše zlepšená obrana, a tím se lepšil i náš útok. Divácká kulisa byla skvělá a možná by to chtělo halu trochu zvětšit. Dnes bylo opět vyprodáno, tedy dvanáct set lidí, ale já měl pocit, že tady bylo snad pět tisíc. Atmosféra neskutečná a moc veliký všem, kteří přišli fandit. A soupeř do finále? Je to jedno. Nymburk je lepší kvůli dojíždění, ale oba celky jsou velice vyspělé, takže je to opravdu jedno, jestli Nymburk, nebo Opava."

Kamil Švrdlík (hráč BK KVIS Pardubice):

"Štve mě to, když to řeknu slušně. Od nás to ale byla opět špatná druhá půlka tady v Děčíně, úplně stejná jako v pátém zápase. Na konci jsme se úplně rozsypali, to nepochopím a mrzí mě to. Rikič byl sice zraněný, ale dalo se to zvládnout i bez něj."

Série o 3. místo, v níž vyzveme buď Nymburk, nebo Opavu, začne ve čtvrtek 25. května, hraje se jen na 2 vítězná utkání.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti