Upravit stránku
11. 03. 2019

Beksa a Kosatec


Beksa nově spolupracuje s Integračním centrem Kosatec, které pomáhá lidem s hendikepem, a boří tak bariéry mezi světy zdravých a hendikepovaných.

Beksa pomáhá.

Nejen dlouhodobým projektem BasketMalování, který realizuje ve spolupráci s Nemocnicí Pardubického kraje.

Nejen unikátním projektem Hrajeme spolu za Pardubice, realizovaným s Komorní filharmonií Pardubice, v jehož rámci bylo v uplynulých pěti ročnících věnováno na charitativní účely bezmála 160 tisíc Kč.

Na začátku kalendářního roku 2019 pardubický klub nově navázal spolupráci s Integračním centrem Kosatec v Pardubicích, jehož provozovatelem je Česká abilympijská asociace, z.s.

O centru Kosatec

Centrum Kosatec poskytuje dvě registrované sociální služby. Osobní asistence je poskytovaná v terénu v přirozeném prostředí uživatele služby (člověk s hendikepem, senior) a pomáhá mu zvládat běžné situace. Sociální rehabilitace podporuje lidi s hendikepem především při hledání zaměstnání a získávání pracovních kompetencí. K tomu užívá jedinečný koncept tréninkových míst a tréninkových dílen přímo v Centru Kosatec.

Zároveň se jedná o největšího zaměstnavatele lidí s hendikepem v Pardubicích. Centrum Kosatec je realizátorem širokého spektra aktivit – např. zážitkové semináře, vlastní pekárna, kavárna, restaurace, keramická dílna, šicí dílna a další.

Beksa na zážitkovém semináři

V rámci spolupráce mezi Beksou a Centrem Kosatec si např. můžete zakoupit speciální basketbalové polštářky, vyrobené v Centru Kosatec (k dostání jsou při domácích utkáních ve Fan shopu). Připravujeme taktéž soutěže o dárkové poukazy na zážitkové semináře pro 2 osoby, a právě takový zážitkový seminář si nedávno vyzkoušeli basketbalisté Radek Nečas a Evan Mcgaughey.

"Byla to pro mě první zkušenost a možnost vyzkoušet si život na vozíku, a kdybych měl krátce shrnout své pocity, řeknu, že mám k lidem s hendikepem neskutečný respekt," řekl Šutys. V podobném duchu mluvil po absolvování semináře i Evan. "Bylo těžké si tím projít, otevřelo mi to oči. Získáte úplně nový respekt k lidem, kteří si tím musejí procházet každý den."

Šutys a Evan na zážitkovém semináři

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti