Upravit stránku
19. 12. 2016

BasketMalování počtvrté


Pastelky v dětských rukách hbitě kreslí po papíře a v krátké době se bílý prostor zaplňuje hráči v dresech, basketbalovými míči a koši.

Takový pohled bude k vidění na dětském oddělení a oddělení dětské chirurgie Pardubické nemocnice v nejbližších týdnech velice často. Již počtvrté odstartovala výtvarná soutěž BasketMalování, která je společným projektem basketbalového klubu BK JIP Pardubice a Pardubické nemocnice. Patronem právě začínajícího ročníku je pivot Kamil Švrdlík.

„BasketMalování se stalo již tradiční součástí programu pro dětské pacienty. V minulých letech se dětem kreslení obrázků s basketbalovou tématikou moc líbilo. Proto věřím, že i čtvrté pokračování této soutěže se všem malým i větším pacientům bude zamlouvat a že opět vznikne spousta krásných obrázků. Pardubickým basketbalistům patří naše velké poděkování, že podporují tento projekt, který dětem přináší zpestření pobytu v naší nemocnici,“ řekla ředitelka Pardubické nemocnice Ivana Urešová.

BasketMalování odstartovalo v průběhu pátečního dopoledne na oddělení dětské chirurgii, kdy za hospitalizovanými pacienty a jejich rodiči přišel pardubický basketbalový pivot Kamil Švrdlík a PR manažer klubu René Peška„Jsme moc rádi, že děti tato výtvarná soutěž baví a že můžeme zahájit už čtvrté pokračování této soutěže. Při vzpomínce na minulé ročníky už tušíme, co nás čeká. Každoročně nás děti udiví svou fantazií, takže není vůbec jednoduché vybrat nejlepší obrázky. Věřím, že i tentokrát kreslíři připraví porotě horké chvilky a namalují spoustu krásných obrázků,“ řekl René Peška.

První výkresy se v herně dětské chirurgie zrodily hned po zahájení soutěže. Děti dostaly od zástupců basketbalového klubu kreslící potřeby a okamžitě se s velkou vervou vrhly na malování obrázků s libovolnou basketbalovou tématikou. „Je vidět, že děti chytla tato soutěž, což je dobře. Hodinu strávily kreslením a některé namalovaly i víc obrázků. Bude asi hodně těžké vybrat ty nejlepší,“ řekl Kamil Švrdlík.

Kreslení neunikl ani on. Jako patron soutěže vzal také do svých rukou pastelky a snažil se dětem vyrovnat. Rozhodl se namalovat jednoho ze svých pardubických spoluhráčů. „Jeden malý pacient se mi ale vysmál, když viděl, co jsem namaloval. Budu muset potrénovat,“ usmál se Kamil Švrdlík a dodal: „Výtvarná výchova nikdy nebyla můj oblíbený předmět. Když to šlo, snažil jsem se kreslení vyhnout. Opravdu mi to moc nejde. Ale BasketMalování velice rád podpořím. Je to dobrá věc. A budu se snažit, abych při další návštěvě dětí už maloval lépe.“

BasketMalování je určeno především pro děti hospitalizované na dětském oddělení a oddělení dětské chirurgie Pardubické nemocnice, ale zapojit se do něj mohou i ambulantně ošetření dětští pacienti na obou odděleních. Soutěž bude probíhat do konce března 2017 opět ve čtyřech kategoriích – do 6, do 10, do 15 a do 18 let. V každé z nich budou oceněny tři nejlepší obrázky, které vybere porota, a jejich autoři získají věcné ceny. Pro vítěze budou opět připraveny repliky dresů pardubického klubu s vlastními jmény. Slavnostně si je převezmou při jednom z domácích ligových utkání pardubických basketbalistů. „Každé dítě ležící v nemocnici, které se aktivně zapojí do soutěže, od nás dostane čtyři vstupenky na některý z našich domácích zápasů ve FIBA Europe Cupu nebo v lize,“ prozradil René Peška.

Již tradičně však oceněním nejlepších malířů nebude BasketMalování končit. Tečku za soutěží opět udělá dražba tří nejlepších obrázků z každé kategorie. Její výtěžek bude věnován oběma dětským oddělením Pardubické nemocnice.

„Je krásné, že výtvarná soutěž přináší nejen zábavu dětem při léčbě, ale má i charitativní podtext. Pardubičtí basketbalisté mají náš obdiv a úctu, že již čtvrtým rokem myslí tímto způsobem na druhé,“ řekla ředitelka nemocnice Ivana Urešová.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti