Upravit stránku
15. 01. 2016

Basket a hudba pohromadě


Hrajeme spolu za Pardubice II. Druhý ročník úspěšného unikátního projektu vyvrcholí již tuto sobotu v pardubické Tipsport aréně koncertem, utkáním Kooperativa NBL a mnoha doprovodnými akcemi.

HRAJEME SPOLU ZA PARDUBICE
sobota 16. 1. | 15 hodin | Tipsport aréna

Začátek bude patřit první části společného koncertu Komorní filharmonie Pardubice a KYX Orchestra Chrudim, zazní i hymna BK JIP Pardubice v podání Dětského pěveckého sboru Zpěváčci při ZŠ Prodloužená, za doprovodu výše zmíněných orchestrů.

Přestávku basketbalového utkání vyplní třináctiminutový koncert KYX Orchestra Chrudim, po skončení zápasu bude následovat druhá, patnáctiminutová část společného koncertu filharmonie s "KYXem".

25. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (13/10) vs. NH Ostrava (8/14)

Levell Sanders ve své domácí trenérské premiéře povede Beksu proti dvojnásobně posílenému soupeři. Ostravskou soupisku totiž nedávno vyztužili dva Srbové: rozehrávač Luca Igrutinovič a pivot Milan Oluič (210 cm, 110 kg).

Zatímco prvně jmenovaný odehrál v Kooperativa NBL již čtyři utkání s průměry 11 bodů + 4 doskoky + 2,3 asistence (v posledním duelu vysázel Ústí n. L. 20 bodů!), pro Oluiče půjde o premiéru v nejvyšší soutěži. „Díky příchodu tohoto hráče se rozšířila rotace pod košem. Navíc se určitě zvýšila i kvalita," podotkl pardubický trenér Tomáš Bartošek.

Dalšími osovými hráči Nové huti jsou ústřední rozehrávač Adam Číž, top-skórer svého týmu s téměř 16 body na zápas (+4,4 asistence, trojky 31,2% - 43/138), ex-pardubický pivot Petr Bohačík s 13 body a 8 doskoky (z toho 3 útočnými) a další podkošový hráč Garret Kerr s double-double průměry 11,7 bodu + 10,6 doskoku (z toho 3 útočnými). Křídelník Vojtěch Bratčenkov zaznamenává 8,4 bodu, žádný další hráč nezapisuje více než 4 body na zápas.

"Z pohledu soupeřovy hry si musíme dát pozor na tříbodové střely - v posledním ligovém utkání Nové huti vycházela střelba z dálky, čímž si výrazně pomohla k vítězství. Zejména Adam Číž a Vojtěch Bratčenkov jsou výborní střelci, které musíme pokrýt," řekl dále Tomáš Bartošek, jenž věří, že jeho tým si zápas v očekávané mnohatisícové kulise užije. "V aréně se dá očekávat vysoká návštěva a cíl nás všech v týmu je, aby si lidi celou akci, včetně našeho zápasu užili.“

Top-skóreři obou týmů:

Beksa - L. Autrey 16,5, D. Pandula 13,6, K. Švrdlík 12,8, J. Wall 10,6, V. Půlpán 7,5, O. Kohout 7,3, R. Nečas 6,5...
Ostrava - A. Číž 15,8, P. Bohačík 13,2, G. Kerr 11,7, L. Igrutinovič 11,0, V. Bratčenkov 8,4, J. Koloničný 4,0...

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti