28. 01. 2023

Báječný koncert a vítězné derby

Tleskalo se, fandilo se, k tomu již tradičně i pomáhalo. Devátý ročník projektu Hrajeme spolu za Pardubice završila Beksa důležitým vítězstvím nad Královskými sokoly.

HRAJEME SPOLU ZA PARDUBICE IX

Úvodem zásadní čísla.

Devátý ročník projektu Hrajeme spolu za Pardubice navštívilo 2315 diváků. Děkujeme vám všem, kdo jste přišli!

Výtěžek ze vstupného, věnovaný Základní škole a Praktické škole Svítání, o. p. s., činil 42 tisíc Kč! Taktéž děkujeme!

A výsledek basketbalového derby, které se hrálo po báječném koncertu Komorní filharmonie Pardubice a kapely Sto zvířat, rovněž potěšil pardubické příznivce, neboť Beksa přetlačila Královské sokoly po vyrovnaném průběhu o 6 bodů.

21. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK KVIS Pardubice vs. Královští sokoli 71:65
(19:19, 20:16, 13:13, 19:17)

Měli jsme výtečný start a nastříleli prvních 8 bodů zápasu, ale o rozhodující úprk se nejednalo. Královští sokoli se velmi rychle přitáhli zpět do těsného kontaktu, oba soupeři se poté několikrát vystřídali ve vedení, ovšem ani jeden už si po celou dobu nevytvořil výraznější náskok. Kdybychom hledali jeden klíčový moment, který nás nasměroval ke kýženému vítězství, jednalo by se o přesnou trojku z ruky Matea Čolaka: do té doby to měl zpoza oblouku 0/6, ovšem 81 sekund před koncem mířil přesně (71:64) a zajistil nám o poznání příhodnější pozici do úplné koncovky. "Měli jsme určitě lepší zápasy v sezoně, ale tak to je. V minulé sezoně bychom podobný zápas prohráli, teď jsme ho vyhráli, protože jsme ve druhém poločase o dost lépe bránili," uvedl trenér Dino Repeša.

V úvodních dvou minutách jsme trefili dvě trojky (Jan Štěrba a Nick Neal) a rychle jsme vedli 8:0. Nikdo v tu chvíli netušil, že se bude jednat o nejvýraznější rozdíl ve skóre v celém průběhu zápasu, ani to, že z dálky už nám to příliš padat nebude: ve zbývajících 38 minutách jsme proměnili jen 5 z 33 pokusů. "Škoda, že jsme stříleli tolik trojek, navíc jsme měli tragické procento. Na selekci střel v útoku musíme dál pracovat," řekl Dino Repeša po skončení duelu.

Sokoly pozvedl Maxim Šturanovič (do pauzy 10 bodů), poprvé se dostali do vedení v 11. minutě po Solevičově úspěšné šestce (21:22) a na startu druhé půle, kdy Prskalo trefil 3 trojky v rozmezí 2,5 minuty (!), byli vpředu o maximální 4 body (42:46).

Úsek mezi 26. a 31. minutou jsme však vyhráli 11:2 a od té doby už jsme vedení nepustili. Do závěrečné čtyřminutovky jsme vstupovali se 7 body k dobru, a byť Prskalo svou pátou přesnou trojkou snížil (stav 66:62), do bližšího kontaktu už jsme soupeře nepustili. "Tým bojoval, měli jsme energii pod košem. Měli jsme také o 12 doskoků víc," vyzvedl trenér Dino Repeša jedenu z klíčových statistických ukazatelů (celkový poměr doskoků byl 45 - 32).

Klíčovým mužem pardubické ofenzívy byl produktivní křídelník David Pekárek. "Z naší strany to určitě nebyl ideální výkon, bylo to utrápené utkání po celých 40 minut," přiznal Peky. Zároveň však vyzvedl důležitost konečného výsledku. "Je hrozně důležité tyhle zápasy zvládat a nám se to naštěstí povedlo, takže s výhrou jsem spokojený, ale výkon byl špatný. Myslím, že rozhodla naše zónová obrana," dodal autor 4 trojek a 21 bodů.

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.