Upravit stránku
10. 11. 2020

Backstage: T. Vyoral


Beksa-kalendář, verze 2021, vznikal v průběhu září a října v areálu Pardubického závodiště. V seriálu Backstage se dozvíte, jak si jednotliví hráči užívali focení v tomto nevšedním prostředí.

Proč nový kalendář pardubického klubu vznikal právě v areálu Pardubického závodiště?

Kůň ve znaku, dlouhá, bohatá a inspirující historie, ale i úspěšná současnost. To vše a ještě mnohem víc spojuje basketbal a dostihy v Pardubicích. Díky ojedinělé sérii zcela unikátních fotografií z dílny pardubického fotografa Petra Šedivého se můžete těšit na další ze série výjimečných kalendářů Beksy, přičemž ten nadcházející nese výstižný název Společné geny.

Kalendář bude v prodeji již od začátku listopadu.

Tomáš Vyoral: Věřil jsem žokejovi, že koně dokáže uhlídat

Jaký je tvůj vztah ke zvířatům?
"Určitě kladný. Odmala jsme měli doma králíky a psa. Králíky jsme pak zrušili, takže už máme jenom psa. Myslím si, že je to fajn kámoš: i když nemáš den, dokáže tě rozveselit. Rád s ním chodím ven."

Už jsi měl nějakou předchozí zkušenost s koňmi?
"Mám jednu zkušenost, kdy - coby ještě hodně mladý - jsem na koni jezdil, asi jednou nebo dvakrát. Vůči koním mám nějaký respekt, protože jsou to velká zvířata. Ne že bych se jich bál, ale respekt tam určitě je."

Když si vzpomeneš na fotografování tvé scény pro kalendář, jak jsi ji prožíval?
"Věděl jsem, že kůň bude mít určitě navrh. I když jsem startoval o 5 metrů před ním, tak mě předběhl během dvou metrů běhu. Je to nepříjemný pocit, když za vámi běží kůň a slyšíte jenom dusot kopyt. Ne že by mi nic jinéno nezbývalo, ale věřil jsem žokejovi, že ho dokáže uhlídat. Byl to pro mě zajímavý zážitek."

Donesly se k tobě ohlasy od některých spoluhráčů, co se týče focení kalendáře? Jak jste focení vnímali?
"Myslím si, že je to takové netradiční, protože většinou když se něco fotí, dělá se to hlavně v hale, s balónama. Focení s koňmi jednoznačně mělo něco do sebe. Určitě je to nezvyklé, ale co mám od kluků nějakou odezvu, všem se to líbilo a pro všechny to byla zajímavá zkušenost."

Proč by si podle tebe fanoušci měli koupit nový kalendář Beksy?
"Myslím si, že to bude zajímavý kalendář, protože Dostihový spolek Pardubice má velké jméno po celé České republice. Celkově to byla fajn spolupráce a určitě i fajn zážitek pro nás, fotit s koňmi, takže tenhle kalendář určitě každý musí mít."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti