Upravit stránku
30. 10. 2020

Backstage: T. J. Dunans


Beksa-kalendář, verze 2021, vznikal v průběhu září a října v areálu Pardubického závodiště. V seriálu Backstage se dozvíte, jak si jednotliví hráči užívali focení v tomto nevšedním prostředí.

Proč nový kalendář pardubického klubu vznikal právě v areálu Pardubického závodiště?

Kůň ve znaku, dlouhá, bohatá a inspirující historie, ale i úspěšná současnost. To vše a ještě mnohem víc spojuje basketbal a dostihy v Pardubicích. Díky ojedinělé sérii zcela unikátních fotografií z dílny pardubického fotografa Petra Šedivého se můžete těšit na další ze série výjimečných kalendářů Beksy, přičemž ten nadcházející nese výstižný název Společné geny.

Kalendář bude v prodeji již od začátku listopadu.

T. J. Dunans: Bylo zajímavé sledovat, jak vzniká kalendář

Jaký je tvůj vztah ke zvířatům?
"Obecně můžu říct, že zvířata mám rád, i když jsme doma nikdy žádná neměli. Kdybych měl jmenovat nějaké své oblíbené zvíře, určitě bych zmínil psa."

Už jsi měl nějakou předchozí zkušenost s koňmi?
"Neměl, focení kalendáře byla moje první zkušenost s koňmi, poprvé jsem byl na závodišti i ve stájích. Ani na dostizích jsem nikdy nebyl, jen jsem několikrát sledoval závody v televizi."

Když si vzpomeneš na fotografování tvé scény pro kalendář, jak jsi ji prožíval? Bylo pro tebe focení v něčem složité?
"V první řadě bych řekl, že pro mě bylo velmi zajímavé vidět takhle zblízka, jak kalendář vzniká, to se ani v televizi nevidí. (pousmál se) Jinak složité to pro mě nebylo, spíš zajímavé. Jsem moc rád, že budu součástí tohoto nového kalendáře."

Donesly se k tobě ohlasy od některých spoluhráčů, co se týče focení kalendáře?
"Kluci, kteří už měli po fotografování, v šatně zmiňovali, co a jak probíhalo. Pokud jde o mě, kromě "mé" fotky jsem si užil i fotografování týmové fotky, protože při ní byla celkem sranda."

Měl jsi možnost si aspoň trochu projít závodiště. Jak na tebe působilo?
"Byl jsem ve stájích a pak jsme si prošli dlouhou cílovou rovinku. Je mi jasné, že jsem viděl jenom malou část celého areálu, ale i tak to pro mě bylo velice zajímavé."

Proč by si podle tebe fanoušci měli koupit nový kalendář Beksy?
"Myslím si, že to bude velice zajímavý kalendář - vlastně o tom vůbec nepochybuji. Spojení těchto dvou sportů je hodně zajímavé. Sám se moc těším, až nový kalendář uvidím a věřím, že se těší i naši fanoušci."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti