Upravit stránku
23. 10. 2020

Backstage: P. Slanina


Beksa-kalendář, verze 2021, vznikal v průběhu září a října v areálu Pardubického závodiště. V seriálu Backstage se dozvíte, jak si jednotliví hráči užívali focení v tomto nevšedním prostředí.

Proč nový kalendář pardubického klubu vznikal právě v areálu Pardubického závodiště?

Kůň ve znaku, dlouhá, bohatá a inspirující historie, ale i úspěšná současnost. To vše a ještě mnohem víc spojuje basketbal a dostihy v Pardubicích. Díky ojedinělé sérii zcela unikátních fotografií z dílny pardubického fotografa Petra Šedivého se můžete těšit na další ze série výjimečných kalendářů Beksy, přičemž ten nadcházející nese výstižný název Společné geny.

Kalendář bude v prodeji již od začátku listopadu.

Prokop Slanina: Lehce jsme se přidusili, ale výsledek snad bude stát za to

Jaký je tvůj vztah ke zvířatům?
"Ke zvířatům mám kladný vztah, protože jsem jimi celý život obklopen. Moje sestra miluje zvířata, již od brzkého dětství neustále nějaká nosila a následně je zachraňovala. Byla taková poloprofesionální veterinářka s lehce vyšší úmrtností, než u skutečného odborníka. (pousmál se) Já jsem měl nejblíže ke psům. Víceméně od mého narození jsme měli fenku pudla - Vendulku. V současnosti máme čtyři psy: brazilskou filu Mildu, německého ovčáka Reggiho, labradora Jerryho a francouzského buldočka Trůdu."

Už jsi měl nějakou zkušenost s koňmi?
"Moje sestra má dva koně, takže nějaké zkušenosti už mám."

Když si vzpomeneš na fotografování tvé scény pro kalendář, jak jsi ji prožíval?
"Bylo fajn si po dlouhé době zase vyzkoušet pohled z koňského sedla. Koně jsem vnímal s větším respektem, protože jsem nevěděl, jak bude reagovat na někoho podobně vysokého. Mé obavy byly neopodstatněné - nebál se mě."

Bylo pro tebe focení v něčem složité, nebo sis ho naopak užil?
"Já jsem si focení užíval. Fotili jsme ve spolupráci s jízdním oddílem Městské policie Pardubice, za využití pyrotechniky. Sice jsme se při focení lehce přidusili z dýmu, ale výsledek snad bude stát za to." (usmál se)

Donesly se k tobě ohlasy od některých spoluhráčů, co se týče focení kalendáře?
"Byl jsem osobně přítomen u focení Ondry Výchy, když přeskakoval přes středně vysokou překážku. Myslím si, že nemůžeme našim fanouškům lhát a musíme zveřejnit, že Ondra měl za překážkou položených několik palet, aby se z nich mohl odrazit. Já jsem se ho snažil přesvědčit, aby fanoušky nepodváděl a palety odstranil, ale on si nedal říct. Jeho fotografie je jeden velký podvod!" (rozesmál se)

Měl jsi možnost si aspoň trochu projít závodiště. Jak na tebe působilo?
"Na závodišti jsem byl poprvé minulý rok. Musím říct, že závodiště na mě udělalo úžasný dojem, protože jsem vůbec netušil, že je to tak obrovský areál. Závodiště jsem prošel skoro celé, ale nejvíc mě zaujal Taxis. Když jsem k němu došel, tak jsem si vůbec neuměl představit, jak to kůň s jezdcem v sedle dokáže přeskočit."

Proč by si podle tebe fanoušci měli koupit nový kalendář Beksy?
"Myslím, že důvodů je mnoho. Ten hlavní je asi podpoření našeho klubu v těchto těžkých časech. Dále je tady umělecký prvek kalendáře s téměř profesionálními modely. Neméně důležitý je fakt, že kalendář vznikl ve spolupráci s Dostihovým spolkem Pardubice, čili dva fenomény města Pardubic v jednom kalendáři. A pozor, za jednu cenu!"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti