Upravit stránku
20. 10. 2020

Backstage: P. Heřman


Beksa-kalendář, verze 2021, vznikal v průběhu září a října v areálu Pardubického závodiště. V seriálu Backstage se dozvíte, jak si jednotliví hráči užívali focení v tomto nevšedním prostředí.

Proč nový kalendář pardubického klubu vznikal právě v areálu Pardubického závodiště?

Kůň ve znaku, dlouhá, bohatá a inspirující historie, ale i úspěšná současnost. To vše a ještě mnohem víc spojuje basketbal a dostihy v Pardubicích. Díky ojedinělé sérii zcela unikátních fotografií z dílny pardubického fotografa Petra Šedivého se můžete těšit na další ze série výjimečných kalendářů Beksy, přičemž ten nadcházející nese výstižný název Společné geny.

Kalendář bude v prodeji již od začátku listopadu.

Petr Heřman: Překonal jsem strach z koní z dětství

Jaký je tvůj vztah ke zvířatům?
"Zvířata mám moc rád. Bohužel jsme doma žádné zvíře nikdy neměli. Jako malí jsme ale jezdili na návštěvy k prababičce, která bydlela na statku, kde měla psy i kočky. S nimi jsme si jako děti společně se sestrou náramně vyhráli."

Už jsi měl nějakou zkušenost s koňmi?
"Rodiče nás se sestrou jako malé děti brali na výlety do Kladrub nad Labem, kde se každoročně pořádaly různé přehlídky a závody. Pamatuju si, že jsem tam měl možnost se poprvé projet na koni, který byl oproti mně v té době mohutný a šel z něj cítit obrovský respekt. Měl jsem ohromný strach, že spadnu, něco si zlomím a trenéři mi na tréninku vynadají, ale nakonec vše dobře dopadlo." (usmál se)

Když si vzpomeneš na fotografování tvé scény pro kalendář, jak jsi ji prožíval?
"Focení pro mě bylo super zážitkem. Byl jsem překvapený z toho, jak byli oba koně skvěle vycvičení a poslušní."

Bylo pro tebe focení v něčem složité, nebo sis ho naopak užil?
"Po focení jsem měl možnost se na jednom z koní svézt a tak trochu překonat strach z koní z dětství. Byl to pro mě nezapomenutelný zážitek." 

Donesly se k tobě ohlasy od některých spoluhráčů, co se týče focení kalendáře?
"Všichni kluci se vraceli z focení nadšení a plní zážitků. Pamatuju si, že Vyo mi vyprávěl, jaký měl ohromný respekt z dusotu kopyt, když ho kůň při jeho momentce pronásledoval. Když jsem pak viděl finální fotografii, tak věřím, že to rozhodně nebyl příjemný pocit."

Měl jsi možnost si aspoň trochu projít závodiště. Jak na tebe působilo a je to pro tebe cenná zkušenost?
"Ano, při cestě na focení jsme měli možnost si prohlédnout závodiště zblízka, například cílovou rovinku nebo onen pověstný Taxis. Představa, že jako jezdec na koni skáču přes takovou překážku, se mi rozhodně nezamlouvala. Naštěstí po nás nic takového pan fotograf nevyžadoval." (pousmál se)

Proč by si podle tebe fanoušci měli koupit nový kalendář Beksy?
"Kalendář bude výjimečný tím, že z něj bude cítit energie, emoce a kreativita. Myslím, že se naši fanoušci mají na co těšit."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti