Upravit stránku
26. 10. 2020

Backstage: M. Svojanovský


Beksa-kalendář, verze 2021, vznikal v průběhu září a října v areálu Pardubického závodiště. V seriálu Backstage se dozvíte, jak si jednotliví hráči užívali focení v tomto nevšedním prostředí.

Proč nový kalendář pardubického klubu vznikal právě v areálu Pardubického závodiště?

Kůň ve znaku, dlouhá, bohatá a inspirující historie, ale i úspěšná současnost. To vše a ještě mnohem víc spojuje basketbal a dostihy v Pardubicích. Díky ojedinělé sérii zcela unikátních fotografií z dílny pardubického fotografa Petra Šedivého se můžete těšit na další ze série výjimečných kalendářů Beksy, přičemž ten nadcházející nese výstižný název Společné geny.

Kalendář bude v prodeji již od začátku listopadu.

Michal Svojanovský: Myslím, že je super nás vidět i v jiném prostředí

Jaký je tvůj vztah ke zvířatům?
"Vztah ke zvířatům mám kladný. Zvířata mám rád, už odmala jsem jimi byl obklopen a pamatuji si na časté výlety do ZOO. Od narození jsme doma měli psa, s kterým jsme tvořili nerozlučnou dvojku. I teď máme doma psa, ale to je hlavně mamky mazel." (usmál se)

Už jsi měl nějakou zkušenost s koňmi?
"Ano, menší zkušenost mám. Bylo období, kdy jsem často býval v okolí koní. Jinak ale nejsem úplně fanoušek dostihů, takže to spíš nesleduji."

Když si vzpomeneš na fotografování tvé scény pro kalendář, jak jsi ji prožíval?
"Na focení jsem se těšil, ale zároveň jsem nevěděl, co od toho čekat a co pro mě bude připraveno. Nakonec to bylo fajn a užil jsem si to."

Bylo pro tebe focení v něčem složité?
"Trochu složité to bylo, řekl bych, že hlavním důvodem byl můj větší respekt vůči koni. Postupem času jsme si ale s koněm vcelku porozuměli a doufám, že se nám fotka povedla."

Donesly se k tobě ohlasy od některých spoluhráčů, co se týče focení kalendáře?
"V šatně párkrát padl nějaký dotaz na to, jaké bylo focení předešlých skupin. Hlavně na Ondru Výchu bylo hodně dotazů, zda dokázal přeskočit překážku i bez položených palet." (rozesmál se)

Měl jsi možnost si aspoň trochu projít závodiště. Jak na tebe působilo?
"Kolem závodiště jezdím skoro každý den, takže pro mě bylo zajímavé vidět i zevnitř, jak moc obrovský areál to je, stejně jako dostat se na cílovou rovinku či hlavně vidět Taxis zblízka."

Proč by si podle tebe fanoušci měli koupit nový kalendář Beksy?
"Důvodu je hodně. Myslím, že je super nás opět vidět i v jiném prostředí, než na palubovce, a po boku těchto vznešených zvířat. Troufnu si říct, že se jedná o originální kalendář. Snad se fanouškům tento výjimečný projekt zalíbí, kalendář si koupí a tím i podpoří náš klub v této nelehké době."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti