Upravit stránku
28. 10. 2020

Backstage: M. Svoboda


Beksa-kalendář, verze 2021, vznikal v průběhu září a října v areálu Pardubického závodiště. V seriálu Backstage se dozvíte, jak si jednotliví hráči užívali focení v tomto nevšedním prostředí.

Proč nový kalendář pardubického klubu vznikal právě v areálu Pardubického závodiště?

Kůň ve znaku, dlouhá, bohatá a inspirující historie, ale i úspěšná současnost. To vše a ještě mnohem víc spojuje basketbal a dostihy v Pardubicích. Díky ojedinělé sérii zcela unikátních fotografií z dílny pardubického fotografa Petra Šedivého se můžete těšit na další ze série výjimečných kalendářů Beksy, přičemž ten nadcházející nese výstižný název Společné geny.

Kalendář bude v prodeji již od začátku listopadu.

Michal Svoboda: Kalendář bude velmi povedený

Jaký je tvůj vztah ke zvířatům?
"Můj vztah ke zvířatům je velmi kladný. Když jsem byl malý, tak jsme měli doma fretku a zakrslého králíka, nyní mám už rok pejska."

Už jsi měl nějakou zkušenost s koňmi?
"Má první zkušenost s koňmi byla, když jsme jeli s rodiči na výlet na kole, zastavili jsme u ohrady a chtěli jsme koně krmit. Bylo mi asi 5 let a nevěděl jsem, jak se to správně dělá, takže mě kousli. (pousmál se) Nijak mě to ale nepoznamenalo a koně mám rád. Častokrát jsem na nich jezdil, když jsme s rodiči chodili do ZOO v Hluboké nad Vltavou, kde tato možnost byla."

Když si vzpomeneš na fotografování tvé scény pro kalendář, jak jsi ji prožíval?
"Focení mé fotky pro kalendář bylo fajn. Práce s panem fotografem i paní policistkou byla příjemná. Jediné minus, které bych vytkl, byl smrad z dýmovnice."

Bylo pro tebe focení v něčem složité?
"Nejtěžší část pro mě byla zachovat vážnou a seriózní tvář. Byla to vážně sranda, takže jsem se skoro celou dobu smál. Jen doufám, že to nepokazí fotku."

Donesly se k tobě ohlasy od některých spoluhráčů, co se týče focení kalendáře?
"Nejvíc jsem byl zvědavý na Ondru Výchu a jeho přeskok přes překážku. Bohužel si pro něj připravili jen takovou malou, takže to zvládl." (rozesmál se)

Měl jsi možnost si aspoň trochu projít závodiště. Jak na tebe působilo?
"Na závodišti jsem už párkrát byl, také jsme tam absolvovali pár tréninků. A třeba s Taxisovým příkopem jsem se seznámil velmi důkladně, protože při ragby mě do něj spoluhráči shodili. (usmál se) Také jsem byl na závodišti fandit taťkovi, když se tam běžel závod ze série RunTour."

Proč by si podle tebe fanoušci měli koupit nový kalendář Beksy?
"Myslím, že aktuální kalendář bude velmi povedený, protože posazení některých vysokých basketbalistů na koně, ale i další momentky, můžou v některých situacích působit velmi vtipně."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti