Upravit stránku
07. 11. 2020

Backstage: K. Švrdlík


Beksa-kalendář, verze 2021, vznikal v průběhu září a října v areálu Pardubického závodiště. V seriálu Backstage se dozvíte, jak si jednotliví hráči užívali focení v tomto nevšedním prostředí.

Proč nový kalendář pardubického klubu vznikal právě v areálu Pardubického závodiště?

Kůň ve znaku, dlouhá, bohatá a inspirující historie, ale i úspěšná současnost. To vše a ještě mnohem víc spojuje basketbal a dostihy v Pardubicích. Díky ojedinělé sérii zcela unikátních fotografií z dílny pardubického fotografa Petra Šedivého se můžete těšit na další ze série výjimečných kalendářů Beksy, přičemž ten nadcházející nese výstižný název Společné geny.

Kalendář bude v prodeji již od začátku listopadu.

Kamil Švrdlík: Kalendář by měl mít každý fanoušek pardubického sportu

Jaký je tvůj vztah ke zvířatům?
"Určitě kladný, vždyť mám doma psa. Mia je velká součást mého života. Mám ale rád jakákoliv zvířata, i proto jsem přivítal možnost fotografovat kalendář na dostihovém závodišti, kde jsem do té doby nikdy nebyl."

Už jsi měl nějakou předchozí zkušenost s koňmi?
"Jako malý jsem, myslím, na koni seděl, na nějakém poníkovi. Potom už jsem byl velkej, tak jsem se ani nepokoušel jít na koně, protože bych měl nohy na zemi. Jinak mám ale koně rád, hlavně z Vinnetoua." (pousmál se)

Když si vzpomeneš na fotografování tvé scény pro kalendář, jak jsi ji prožíval?
"Samozřejmě jsem se těšil. Fotil jsem nedlouho před Velkou pardubickou, takže závodiště už bylo nachystané. Když jsem se dozvěděl, že budu skákat přes vodní příkop, tak moje první reakce byla, jak je široký? Jakmile jsem ho viděl, věděl jsem, že to asi zvládnu, takže můžu jet Velkou pardubickou." (znovu se rozesmál)

Bylo pro tebe focení v něčem složité?
"Samo o sobě by asi nebyl problém vodní příkop přeskočit. Spíš byl problém udělat ve vzduchu pózu pro fotku, abych udělal ty složené koňské nohy, takže jsem několikrát skončil uprostřed příkopu ve vodě, ale byla to sranda. Ještě bylo teplo, takže jsem to snášel v pohodě."

Donesly se k tobě ohlasy od některých spoluhráčů, co se týče focení kalendáře?
"Vím, že Tomáš Vyoral fotil v cílové rovince, a když za ním běžel dostihový kůň, Vyo měl prý celkem strach. Další kluci fotili s policejním koněm a taky z toho měli trošku respekt."

Proč by si podle tebe fanoušci měli koupit nový kalendář Beksy?
"Myslím si, že tenhle kalendář by měl mít každý správný fanoušek pardubického sportu, protože jde o spojení dvou významných sportů z Pardubic. I naše předchozí kalendáře byly speciální, v tomto případě jde o propojení basketbalu a dostihového sportu. Řekl bych, že tento kalendář by neměl chybět ve sbírce žádného pardubického sportovního fanouška."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti