Upravit stránku
21. 10. 2020

Backstage: J. Potoček


Beksa-kalendář, verze 2021, vznikal v průběhu září a října v areálu Pardubického závodiště. V seriálu Backstage se dozvíte, jak si jednotliví hráči užívali focení v tomto nevšedním prostředí.

Proč nový kalendář pardubického klubu vznikal právě v areálu Pardubického závodiště?

Kůň ve znaku, dlouhá, bohatá a inspirující historie, ale i úspěšná současnost. To vše a ještě mnohem víc spojuje basketbal a dostihy v Pardubicích. Díky ojedinělé sérii zcela unikátních fotografií z dílny pardubického fotografa Petra Šedivého se můžete těšit na další ze série výjimečných kalendářů Beksy, přičemž ten nadcházející nese výstižný název Společné geny.

Kalendář bude v prodeji již od začátku listopadu.

Josef Potoček: Jízda na koni? Není to hračka

Jaký je tvůj vztah ke zvířatům?
"Můj vztah ke zvířatům bych označil jako velice dobrý. Hned odmalička jsem byl obklopen zvířaty, takže je mám moc rád."

Už jsi měl nějakou zkušenost s koňmi?
"Ano, už dřív jsem měl tu čest se podívat a zjistit, jak to s koňmi chodí. Je to hodně náročná práce, starat se o ně. A co se týče jízdy na koni: pokud si někdo myslí, že je to hračka, tak můžu říct, že to opravdu hračka není." (rozesmál se)

Když si vzpomeneš na fotografování tvé scény pro kalendář, jak jsi ji prožíval?
"Moc jsem si to užil. Už nějakou dobu jsem na koni neseděl, tak jsem se těšil, jsem rád, že jsem se s ním mohl i projít."

Bylo pro tebe focení v něčem složité?
"Jak jsem říkal, spíš jsem si to užíval. Sice nejsem tak vytrénovaný, abych s ním dokázal přeskočit překážku, která byla v naší momentce (usmál se), ale jinak jsem to v pořádku zvládnul."

Donesly se k tobě ohlasy od některých spoluhráčů, co se týče focení kalendáře?
"Ano, s klukama jsme se o focení bavili. Všichni byli moc rádi. Určitě se našlo pár hráčů, kteří nikdy na koni neseděli, a teď měli šanci si to vyzkoušet. Celý tým si to parádně užil."

Měl jsi možnost si aspoň trochu projít závodiště. Jaký dojem na tebe udělalo?
"Je to pro mě cenná zkušenost, protože se tady jezdí Velká pardubická a málokdo může vidět a poznat na vlastní kůži, co a jak přesně vypadá. Obdivuji koně, co dokážou, protože to nejsou vůbec snadné překážky."

Proč by si podle tebe fanoušci měli koupit nový kalendář Beksy?
"Měli by si ho pořídit, protože je to něco úplně nového. Kdo by nechtěl kalendář, v němž je basketbal spojený s pardubickým závodištěm?"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti