Upravit stránku
03. 11. 2020

Backstage: J. Merešš


Beksa-kalendář, verze 2021, vznikal v průběhu září a října v areálu Pardubického závodiště. V seriálu Backstage se dozvíte, jak si jednotliví hráči užívali focení v tomto nevšedním prostředí.

Proč nový kalendář pardubického klubu vznikal právě v areálu Pardubického závodiště?

Kůň ve znaku, dlouhá, bohatá a inspirující historie, ale i úspěšná současnost. To vše a ještě mnohem víc spojuje basketbal a dostihy v Pardubicích. Díky ojedinělé sérii zcela unikátních fotografií z dílny pardubického fotografa Petra Šedivého se můžete těšit na další ze série výjimečných kalendářů Beksy, přičemž ten nadcházející nese výstižný název Společné geny.

Kalendář bude v prodeji již od začátku listopadu.

Jakub Merešš: Koně miluji, vyzařuje z nich klid

Jaký je tvůj vztah ke zvířatům?
"Zvířata miluji! Když jsem byl menší, měl jsem křečky, jednou si určitě chci koupit německého ovčáka. Taktéž miluji i koně, vyzařuje z nich velký klid."

Už jsi měl nějakou předchozí zkušenost s koňmi?
"Ano, protože moje kamarádky v Žilině mají koníka. Díky tomu jsem měl šanci se svézt, i když musím přiznat, že mi to moc dobře nešlo." (pousmál se)

Když si vzpomeneš na fotografování tvé scény pro kalendář, jak jsi ji prožíval?
"Velmi jsem se na focení těšil. Dostihový areál je krásný, samozřejmě jsem se moc těšil i na koně. Jednou bych se určitě chtěl naučit jezdit."

Bylo pro tebe focení v něčem složité?
"Užíval jsem si to, ale zároveň jsem měl i respekt, když jsem viděl, jak se kůň zvedal na zadní."

Donesly se k tobě ohlasy od některých spoluhráčů, co se týče focení kalendáře?
"Kluci říkali, že to bylo fajn, ale také jsem slyšel, že když při jedné fotce za Tomášem Vyoralem běžel dostihový kůň, tak mu nebylo všechno jedno..." (usmál se)

Měl jsi možnost si aspoň trochu projít závodiště. Jak na tebe působilo?
"Po focení mé fotografie jsem ještě chvíli zůstával na závodišti, protože další kluci fotili po mně. Musím uznat, že je tam krásně. Chtěl jsem se jít podívat na následující závody, bohužel aktuální situace mi to neumožnila."

Proč by si podle tebe fanoušci měli koupit nový kalendář Beksy?
"Myslím, že fotky vyšly na výbornou a v kalendáři se určitě bude na co dívat."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti