Upravit stránku
19. 10. 2020

Backstage: D. Škranc


Beksa-kalendář, verze 2021, vznikal v průběhu září a října v areálu Pardubického závodiště. V seriálu Backstage se dozvíte, jak si jednotliví hráči užívali focení v tomto nevšedním prostředí.

Proč nový kalendář pardubického klubu vznikal právě v areálu Pardubického závodiště?

Kůň ve znaku, dlouhá, bohatá a inspirující historie, ale i úspěšná současnost. To vše a ještě mnohem víc spojuje basketbal a dostihy v Pardubicích. Díky ojedinělé sérii zcela unikátních fotografií z dílny pardubického fotografa Petra Šedivého se můžete těšit na další ze série výjimečných kalendářů Beksy, přičemž ten nadcházející nese výstižný název Společné geny.

Kalendář bude v prodeji již od začátku listopadu.

David Škranc: Užíval jsem si to

Jaký je tvůj vztah ke zvířatům?
"Můj vztah ke zvířatům je pozitivní. V rodině jsme měli tři psy, takže zvířata mám rád, dokonce občas s přítelkyní hlídáme štěně Stanleymu (vedoucí týmu)."

Už jsi měl nějakou zkušenost s koněm?
"Žádnou zkušenost s koněm jsem do té doby neměl, nikdy jsem na koni neseděl. Jen jsem ho viděl v televizi." (pousmál se)

Když si vzpomeneš na fotografování tvé scény pro kalendář, jak jsi ji prožíval?
"Bylo to něco užasného. Nikdy jsem se ke koni nepřiblížil ani na 2 metry a najednou jsem na něm seděl a dělaly se fotky do kalendáře... Co se týče koně, tak ten byl hodnej. Celou dobu ho držel žokej a všechno jistil, aby se nic nestalo."

Bylo pro tebe focení v něčem složité, nebo sis ho naopak užil?
"Složité? Ani ne, šlo jen o to překonat v sobě ten respekt, pak už jsem si to jenom užíval."

Donesly se k tobě ohlasy od některých spoluhráčů, co se týče focení kalendáře?
"Jasně. V šatně jsme si většinou řekli, kdo co a jak fotil, jestli třeba seděl na koni, nebo se fotil vedle něj."

Měl jsi možnost si aspoň trochu projít závodiště. Jak na tebe působilo a je to pro tebe cenná zkušenost?
"Měl jsem možnost se na závodiště podívat už v rámci dostihů a naposledy teď při focení kalendáře. Musím říct, že to byl super zážitek, projít se po cílové rovince, nebo dokonce stát naproti Taxisu, který je ohromný."

Proč by si podle tebe fanoušci měli koupit nový kalendář Beksy?
"Tento kalendář bude výjimečný především tím, že basketbal je v něm krásně propojený se vznešeným zvířetem, s koněm, který je i ve znaku našeho města."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti