Upravit stránku
23. 01. 2022

Atmosféra? Krásná. Díky!


Fenomenální! Věhlasný operní pěvec Štefan Margita předvedl své umění pardubickému publiku coby host projektu Hrajeme spolu za Pardubice. Po koncertu v enteria areně neskrýval své nadšení.

Pane Margito, jak jste si užil tuto netradiční akci?
"Tahle akce byla úžasná! Já bych si jen přál, aby se příští rok už neřešil žádný Covid a arena mohla být naprosto plná. Musím ale říct, že i když plná nemohla být, atmosféra byla tak krásná, že na to nikdy nezapomenu. Díky!"

Působil jste na scénách světových operních domů, včetně milánské La Scaly, londýnské Covent Garden či newyorské Metropolitní opery. Co vás nejvíce zaujalo při koncertu v enteria areně?
"Ta atmosféra, ti lidi. V hledišti bylo tisíc lidí, jak je nyní povoleno, ale co ti lidi v tak velké areně vytvořili za atmosféru... Bylo to fakt nádherné. Upřímné, srdečné, lidi se mnou zpívali... Mám z toho velkou radost a moc dobrý pocit."

Velmi často jste se vydal mezi diváky. Jak je pro vás důležitá interakce s vašimi posluchači?
"Velice, velice. Já potřebuji spolupracovat s publikem. Samozřejmě, když zpíváte velké operní árije, tak ne, ale když dělám třeba muzikál, nebo podobný typ koncertu, tak se vždy pokouším zapojit publikum, aby se mnou zpívalo a to se v Pardubicích povedlo. Byl tam pán, který opravdu zpíval takovým operním způsobem - občas mě sice vyhodil z intonace (pousmál se), ale byl geniální, takže mu touhle cestou děkuji a gratuluji."

Z Pardubic si tedy odvážíte příjemné dojmy a vzpomínky?
"Určitě budu na tento koncert často vzpomínat. Hned vás dám na Facebook, na Instagram, budu o vás všude krásně psát a krásně mluvit. (znovu se pousmál) Děkuji moc za pozvání!"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti