Upravit stránku
27. 07. 2022

Asistentem trenéra se stal Vanja Miljković


TISKOVÁ ZPRÁVA - Realizační tým BK KVIS Pardubice je necelé tři týdny před začátkem přípravného období kompletní, asistentem trenéra Dina Repeši se stal Vanja Miljković

Poté, co na začátku června na vlastní žádost ukončil své působení v Bekse dosavadní asistent trenéra Adam Konvalinka, klub velmi intenzivně řešil obsazení asistentské pozice a po pečlivém zvažování se dohodl na spolupráci s chorvatským trenérem Vanjou Miljkovićem. Osmatřicetiletý rodák z Osijeku má za sebou dlouholeté působení na asistentské pozici v chorvatském klubu KK Vrijednosnice Osijek, v němž od roku 2009 strávil 10 sezon v řadě. Následující tři sezony pracoval v Maďarsku: nejprve coby hlavní kouč ženského týmu PINKK Pécs, poté jako asistent trenéra v mužském VSK Panthers Pécs.

Beksa zahájí společnou přípravu na novou sezonu 2022/2023 v pondělí 15. srpna, a to právě pod vedením nového asistenta Vanji Miljkoviće, neboť hlavní kouč Dino Repeša si až do poloviny září plní své asistentské povinnosti u chorvatského národního týmu.

Vyjádření sportovního ředitele Radka Nečase:

"Po odchodu Adama Konvalinky pro nás pochopitelně bylo naprosto zásadní, abychom rozšířili náš trenérský tým o nového asistenta. Jsme velice rádi, že můžeme v Bekse přivítat Vanju Miljkoviće, jenž bude zastávat nejen asistentskou pozici u A-týmu, ale zároveň bude působit coby hlavní kouč prvoligového týmu U23 a jako jeden z trenérů projektu Golden Talents, kde se bude podílet na individuálním rozvoji našich mladých hráčů.

Při volbě nového asistenta pro nás byla jedním z klíčových kritérií chuť pracovat nejen u mužské složky, ale právě i s mladými, talentovanými hráči, které chceme v duchu klubové filozofie postupně zapracovávat do mužského basketbalu. Hned od našeho prvotního kontaktu s Vanjou bylo naprosto zřejmé, že se v tomto ohledu plně shodujeme.

Vanja má s trenérskou prací s mládežnickými týmy bohaté zkušenosti, přičemž jeho doménou je právě rozvoj individuálních činností. Velký zájem o práci v Bekse, který Vanja od prvních chvil projevoval, ve spojení s vynikajícími referencemi, jež jsme získali z jeho předcházejících angažmá, nás jen utvrdily v našem přesvědčení, že tato volba bude krokem správným směrem. Vanju v klubu srdečně vítáme, těšíme se na vzájemnou spolupráci a přejeme mu, ať se mu v Bekse daří."

Vyjádření trenéra Vanji Miljkoviće:

"Můj první kontakt s pardubickým klubem proběhl prostřednictvím kouče Dina Repeši, který mě oslovil a nabídl mi spolupráci. Známe se již delší dobu, neboť jsme oba působili u klubů chorvatské nejvyšší soutěže. Poté mi lidé z managementu klubu podrobně představili klubové vize a cíle pro nadcházející období a musím přiznat, že jsem si okamžitě přál, abych se stal nedílnou součástí pardubického klubu. Nesmírně mě oslovila zejména možnost pracovat s mladými hráči. Právě pomáhat mladým, talentovaným hráčům k výkonnostnímu progresu, stejně jako pomoci dosáhnout co nejlepších výsledků v české nejvyšší soutěži a v Alpe Adria Cupu, je pro mě obrovskou motivací. Věřím, že budeme dělat radost pardubickým fanouškům - přijďte nás v nové sezoně podpořit a my vám to určitě vrátíme. Společně budeme silnější!"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti