Upravit stránku
03. 01. 2022

Antonio Vrankovič do Beksy


TISKOVÁ ZPRÁVA - Beksa hlásí doplnění své podkošové sestavy. Novým jménem na její soupisce je 213 cm vysoký chorvatský pivot Antonio Vrankovič.

Pětadvacetiletý rodák z Minnesoty v úvodní části letošní sezony oblékal dres Cibony Záhřeb, v jejímž dresu odehrál 14 zápasů v chorvatské nejvyšší soutěži (s průměry 6,7 bodu + 3,6 doskoku za 13,6 minuty) a jedenáct zápasů v Adriatické lize (s průměry 3,9 bodu + 2,9 doskoku za 11,7 minuty). V předcházejících dvou sezonách 2019/2020 a 2020/2021 působil v týmu KK Split, v němž v chorvatské lize zapisoval v průměru 8,1, resp. 12,3 bodu.

Pardubický klub podepsal s Antoniem Vrankovičem kontrakt do konce sezony 2021/2022.

Vyjádření sportovního ředitele Radka Nečase:

"Do letošní sezony jsme vstupovali se třemi osovými podkošovými hráči, přičemž jsme počítali s možností případného doplnění naší podkošové sestavy v probíhající sezoně. Ve shodě s trenéry jsme se rozhodli oslovit Antonia Vrankoviče a jsme velice rádi, že jsme se velmi rychle domluvili na vzájemné spolupráci. Antonio je hráčem, který by nám měl pomoci na doskoku pod oběma koši, jeho doménou je obecně hra v podkošovém prostoru. Navíc přichází hladový ukázat svůj potenciál: ve svém předchozím klubu sice nastupoval jak v chorvatské lize, tak v Adriatické lize, tudíž mu nechybí herní praxe, nicméně jeho vytížení se pohybovalo mezi 10-15 minutami na zápas. Pevně věříme, že Antonio vhodně doplní naše stávající pivoty, bude se mu v dresu Beksy dařit a pomůže celému týmu k úspěšné druhé polovině sezony."

Vyjádření hráče Antonia Vrankoviče:

"Jsem opravdu nesmírně nadšený, že jsem se mohl stát součástí pardubické organizace. Slyšel jsem mnoho skvělých věcí nejen o klubu, ale obecně o Kooperativa NBL a celkově o českém basketbalu. Vnímám, že pardubický klub má vysoké ambice, přesně tak, jak by to ve sportu mělo být. Za sebe mohu říci, že jsem připraven mému novému týmu maximálně pomoci k jejich naplnění. Už se nemohu dočkat, až se spolu s novými spoluhráči a trenéry pustím do práce a velmi se těším i na první zápasy před pardubickými fanoušky."

Antonio Vrankovič:
  • narozen: 28. 10. 1996 (Minnesota, USA)
  • výška: 213 cm
  • pozice 5
  • hráčská kariéra: Duke University (NCAA), Gran Canaria B (Španělsko), KK Split (Chorvatsko), Cibona Záhřeb (Chorvatsko), BK Pardubice

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti