15. 03. 2023

Ani v Ostravě jsme neuspěli

Ani na ostravské palubovce se Bekse bohužel nepodařilo utnout narůstající šňůru porážek, nyní již čtyřzápasovou. Domácí měli od druhé čtvrtiny navrch a nakonec zvítězili o 16 bodů.

8. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

NH Ostrava vs. BK KVIS Pardubice 92:76
(23:15, 31:22, 22:16, 26:23)

Do naší sestavy se po měsíční absenci vrátil uzdravený křídelník David Pekárek, a tak mimo hru zůstal už pouze dlouhodobě zraněný rozehrávač Petr Šafarčík. Domácí hráči ovládli ve své hale poslední čtyři zápasy a k pátému triumfu za sebou nakročili již mezi 7. a 12. minutou: tento úsek ovládli poměrem 24:6 a vypracovali si až 17bodový náskok, který ve druhém poločase narostl až na maximálních 23 bodů. "Ostrava byla od začátku lepší tým," uznal trenér Dino Repeša. "My jsme dnes velmi špatně stříleli, z perimetru jsme byli špatní," poukázal na pouhé 3 proměněné trojky ze 17 pokusů (úspěšnost 17,6%). "Také na doskoku jsme vyhořeli. Musíme udělat změny v týmu, protože takto nemůžeme pokračovat dál," dodal kouč Beksy.

V úvodní pětiminutovce jsme se drželi bodově mírně vpředu, ale za stavu 9:11 domácí nastříleli 9 bodů v řadě a do konce první čtvrtiny natáhli svoji šňůru až na 14:4, i díky úspěšným trojkám Štěpána Svobody (2) a Malika Morgana. Vůbec nám nevyšel ani vstup do druhé části hry: Matej Majerčák se dvakrát trefil zpoza tříbodového oblouku a po šňůře 10:2, během pouhé 1,5 minuty, jsme se propadli do 16bodového příkopu (stav 33:17)!

Značné problémy jsme měli zejména na obranné polovině hřiště, jak při ostravském postupném útoku, tak v zastavování soupeřovy přechodové fáze. Ostrava měla navrch téměř ve všech statistických ukazatelích (trojky
6 - 1, doskoky 21 - 13, body z druhých šancí 13 - 4, body z protiútoků 8 - 0).

Domácí zavřeli zápas hned zkraje druhého poločasu, neboť Morgan s Majerčákem úspěšnými trojkami a Mathon dvojkou (mezi ně vtěsnal dvoubodový koš jen Tomáš Vyoral) velice rychle zvýraznili rozdíl na 23 bodů. Když přesně 7 minut před koncem přesně zacílil z dálky i Kevin Týml, činil rozdíl maximálních 26 bodů (stav 85:59). "Z naší strany to byl nedisciplinovaný výkon," uvedl pivot Jan Štěrba. "Teď nehrajeme o víkendu, takže se můžeme soustředit na zápasy, které nás čekají, protože každá porážka nás sráží."

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.