09. 05. 2023

Ani napodruhé

I druhé utkání na severu Čech bohužel vyznělo ve prospěch děčínských Válečníků, kteří tak vedou v semifinále play-off Kooperativa NBL 2 - 0 na zápasy.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS Č. 2:

BK ARMEX Děčín vs. BK KVIS Pardubice 83:74
(18:19, 28:16, 15:23, 22:16)

Stav série: 2 - 0

Ke kýženému srovnání semifinálové série nevedla ani naše mohutná stíhací jízda.

Mezi druhou a třetí čtvrtinou jsme se sice propadli až do 16bodové jámy, nicméně jsme se z ní dokázali obdivuhodně vyškrábat a ve 32. minutě už jsme byli o 1 bod vpředu! Klíčovou pasáží zápasu byl nakonec následující úsek (do 35. minuty), v němž domácí natáhli svoji šňůru na 12:3 a vytvořili si rozhodující, devítibodový náskok. "Přesto věřím, že to ještě bude dlouhá série. Teď se vracíme domů a věřím, že tam oba zápasy urveme," burcuje rozehrávač Petr Šafarčík.

Začali jsme velmi dobře, a když střídající Kamil Švrdlík velice rychle nastřádal 9 bodů, svítil na tabuli příznivý stav 14:19. Mezi 9. a 15. minutou jsme však minuli 10 střel z pole za sebou, k tomu jsme přidali několik míčových ztrát a nedorazů pod vlastním košem při soubojích o odražené míče, a Válečníci si 16 body v řadě vypracovali vůbec poprvé v sérii dvouciferné vedení (30:19). Do 18. minuty pak natáhli svou šňůru až na 26:5 (!) a zdálo se, že nám definitivně ukázali záda (stav 40:24).

"Důvodem prohry bylo to, že jsme upustili od toho, jak jsme začali celý zápas a pak i druhý poločas, což byla kompaktní obrana, kdy jsme si jeden druhému pomáhali a zahušťovali prostor. Ve druhé čtvrtce jsme od toho upustili a soupeř získal až šestnáctibodový náskok," okomentoval Peca kritickou pasáž duelu.

"Jsou to naše výpadky, které nás trápí celou sezonu," zmínil, že podobné několikaminutové slabší pasáže se bohužel opakují, a to i v dosavadním průběhu play-off. Pozitivní bylo, že Beksa - taktéž opětovně - ukázala, že i v krajně nepříznivých momentech má víru. Na startu třetí čtvrtiny ještě domácí vedli 50:38, ovšem rychlou 10bodovou šňůrou jsme se dostali na dostřel a v úvodních dvou minutách závěrečné části hry nás DeMarco Dickerson s Petrem Šafarčíkem poslali po dlouhé době bodově dopředu (stav 61:62).

Bohužel to bylo naposledy, kdy jsme ve druhém semifinále vedli.

Děčín dostal v krátkém časovém úseku k dispozici 8 trestných hodů, z nichž 7 proměnil, ve stejné pasáži se z pole trefili A. J. Walton a přesně trojkující Matěj Svoboda, což znamenalo rychlý a tentokrát již rozhodující úprk na 73:64 "Škoda, že se dnes vyfauloval Kamča Švrdlík, protože hrál výborný zápas a pak nám chyběl," připomněl Petr Šafarčík rychlé kapitánovo vyfaulování (Kamil zapsal 13 bodů za pouhých 11,5 minuty). "Bohužel, je vidět, že Robert Rikić má nějaké zdravotní problémy, ale Kamča ho výborně zastupuje. On byl dnes náš X-faktor a pomohl nám se vrátit do zápasu. Škoda jeho faulů. Děčín ale také hraje v úzké rotaci, takže jsme na tom byli stejně. Domácím všal opět pomohli skvělí fanoušci," dodal Peca.

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.

Vstupenky na zápasy číslo 3 a 4, které se odehrají v pátek 12. a v sobotu 13. května v pardubické Sportovní hale Dašická (oba se začátkem v 17:30), můžete zakoupit již nyní online v síti Ticketportal.