Upravit stránku
05. 10. 2022

Ani napodruhé


Ani na druhý pokus to bohužel nevyšlo. Beksa po sobotní porážce v Ostravě neuspěla ani ve druhém venkovním duelu za sebou, na děčínské palubovce prohrála o 23 bodů.

2. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK ARMEX Děčín vs. BK KVIS Pardubice 85:62
(21:22, 18:17, 22:15, 24:8)

Kritickou pasáží utkání byla úvodní minuta čtvrté čtvrtiny. Do tohoto krátkého úseku na startu posledního dějství domácí vtěsnali rozhodnou šňůru 10:0 (!!!), díky níž velice rychle odskočili do 17bodového vedení, které v závěru navýšili až nad 20bodovou hranici. "Za druhý poločas jsme dali jen dvacet tři bodů, což je velice málo," posteskl si pardubický trenér Dino Repeša na slabou ofenzivní produkci. "Klíčovým faktorem pak byly naše ztráty, kde jsme měli téměř stejné číslo jako v prvním zápase sezony," poukázal na zásadní číslo v kolonce ztrát: těch jsme napáchali rovných 20 a Válečníci po nich vytěžili plných 29 bodů!

Průběh utkání

Na začátku nás Tomáš Vyoral třemi trojkami (stihl je za necelou minutu a půl) potáhl k průběžnému vedení o 8 bodů (stav 7:15) - jednalo se o náš nejvyšší náskok v celém průběhu zápasu. "Byli jsme dobře připraveni, což bylo vidět na začátku zápasu, kdy jsme šli do vedení plus osm bodů," ohlédl se Dino Repeša za počáteční vydařenou pětiminutovkou. Domácí se však záhy bodově dotáhli, i díky našim ztrátám a vlastním útočným doskokům: úsek od 6. do 13. minuty vyhráli poměrem 21:7, my jsme za 13 minut měli 7 ztrát a soupeři povolili 8 útočných doskoků. "Bohužel, pak jsme museli prostřídat a Děčín se vrátil zpátky do zápasu," řekl dále kouč Beksy. Za stavu 29:24 se Robert Rikić a Josef Potoček každý 5 body podíleli na šňůře 0:10, leč Děčín kontroval šňůrou 8:1 a do přestávky s námi srovnal krok.

Ve třetí čtvrtině jsme čekali na první úspěšnou střelu až do poloviny 4. minuty, kdy (za stavu 47:39) skóroval Tomáš Vyoral. V polovině této části hry nás právě Vyo dalšími 5 body v řadě vrátil do nejtěsnějšího možného kontaktu (49:48), ale do vedení už jsme se ani jednou nedostali. Pomikálkova trojka z poloviny 30. minuty znamenala vůbec poprvé dvouciferný rozdíl ve skóre (61:51), a byť těsně před koncem čtvrtiny Petr Šafarčík úspěšnou trojkou snížil, předzvěst kýženého obratu to bohužel nebyla. Hrozivá úvodní minuta závěrečné čtvrtiny definitivně rozhodla o naší druhé porážce v začínající sezoně: Válečníci nám v ní nasypali 10 bodů (!) a odskočili do rozhodujícího trháku.

"Zápas byl vyrovnaný až do poločasu. V tom druhém se naše hra rozpadla, a to jak v obraně, tak v útoku," smutně poznamenal Dino Repeša. Kromě již výše zmíněných míčových ztrát zmínil ještě jeden důležitý aspekt. "Dalším klíčovým faktorem bylo patnáct útočných doskoků Děčína, přestože jsme se připravovali na to, že Válečníci jsou v tomto velmi agresivní. Musíme pokračovat v naší práci," dodal pardubický trenér.

Rozehrávač Matěj Burda volil při svéj hodnocení podobná slova, jako po úvodním nepovedeném duelu v Ostravě. "Hodnotí se mi to těžko, protože jsme nepředvedli takový výkon, jaký jsme chtěli, a to jak na útočné, tak obranné polovině. Dostat 85 bodů je hodně a dát 62 je naopak málo." Kde viděl zásadní příčiny druhé venkovní porážky v pěti dnech? "V poločase jsme si řekli, jak chceme hrát, že už nechceme ztrácet míče, protože jsme měli docela dost ztrát. Jenže se to nepovedlo, nevraceli jsme se do obrany a Děčín toho skvěle využil. Musím Děčín pochválit, byl připravený na naše vysoké hráče, zdvojoval je a my jsme to špatně řešili. Když je někdo zdvojený, musí být naopak někde volný, ale my jsme nenacházeli naše volné hráče," doplnil Matěj Burda.

Zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.

V sobotním 3. kole základní části NBL nás čeká další venkovní zápas, tentokrát na palubovce USK Praha (17:30).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti