Upravit stránku
14. 10. 2023

Ani na Hané


Velký obrat, leč nedotažený k vítěznému konci. Beksa se v Olomouci vyškrábala z 21bodové propasti, ale koncovku lépe zvládli domácí, kteří uhájili nejtěsnější výhru o jediný bod.

7. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK Redstone Olomoucko vs. BK KVIS Pardubice 87:86
(23:17, 33:21, 18:27, 13:21)

Po vyrovnaných úvodních 6 minutách (15:15) nám záhy domácí začali ukazovat záda. Ve druhé čtvrtině, konkrétně v pasáži mezi 15. a 19. minutou, si šňůrou 19:4 vypracovali maximální, 21bodový náskok. Po přestávce jsme náš výkon výrazně pozvedli a dokonce se dostali do 3bodového vedení, jenže poslední 4 body zápasu skórovalo Olomoucko: na Baileyho (nakonec vítězný) jednoduchý koš po útočném doskoku jsme sice ještě v závěrečných 10 sekundách mohli odpovědět, ovšem ani jeden ze dvou střeleckých pokusů nebyl bohužel úspěšný, a tak jsme potřetí za sebou v Kooperativa NBL prohráli.

Průběh utkání

Na začátku jsme si hodně pomáhali útočným doskokem (7 za 8 minut), jenže střelecky jsme se trápili (v úvodních 9 minutách jsme proměnili jen každou čtvrtou střelu z pole - 5/20), což se pochopitelně projevilo na nepříznivém průběžném stavu.

V polovině druhé části hry Olomoucko poprvé odskočilo do dvouciferného vedení (34:23), které i nadále navyšovalo. Nedokázali jsme eliminovat zejména produktivního Adria Baileyho, jenž nám nasázel do 17. minuty plných 19 bodů, domácí si pomohli i výtečnými trojkami (8/15 do půle): jednou z nich David Škranc v polovině 19. minuty posouval průběžné skóre již na 53:32!

Vstup do druhého poločasu nám vyšel precizně. Agresivnější obrana, rychlejší přechodová fáze, dvě Alfordovy přesné trojky (v první půli to měl zpoza oblouku 0/6) a Škifićova dvojka znamenaly rychlou šňůru 0:8 (během jediné minuty!). V polovině 24. minuty nás Joey Brunk přitáhl po dlouhé době na jednociferný rozdíl (stav 59:51), v polovině 29. minuty Bryce Alford svou třetí tříbodovou trefou upravil na 70:65. Olomoucko ještě jednou vytáhlo rozdíl nad desetibodovou hranici - 6,5 minuty před koncem po Shaverově trojce (83:72), jenže v úseku od 34. do 37. minuty jsme nastříleli 14 bodů v řadě, čímž jsme otočili na 83:86!

Hanáci 1,5 minuty před koncem snížili na rozdíl jediného bodu a oba týmy poté minuly několik střel.

Rozhodující trefu obstaral 9,5 sekundy před koncem Adrio Bailey, jenž snadno skóroval zpod koše po útočném doskoku.

Pozápasové komentáře

Andrew Hipsher (kouč BK REDSTONE Olomoucko):

„Mému týmu patří velký kredit. Soupeř se ve čtvrté čtvrtině vrátil do zápasu, my jsme se dlouho nemohli dostat k dobrému zakončení a chvíli to vypadalo, že o dobře rozehrané utkání přijdeme. Hráči ale v sobě našli potřebnou energii a trefili i těžké střely. V hale byla skvělá atmosféra, to nám hodně pomohlo v závěru, kdy jsme zvládli některé složité akce a dotáhli zápas do úspěšného konce.”

Erik Klepač (hráč BK REDSTONE Olomoucko):

„Jsem na náš tým hrdý. Do zápasu jsme vstoupili hodně dobře. Třetí čtvrtinu jsme zvládli lépe než v Ústí. I když se na nás Pardubice dotáhly, zůstali jsme silní a soustředění. Po posledním doskoku jsme dali vítězný koš a ubránili závěrečný útok Pardubic. Je to výborné, teď můžeme slavit.”

Vanja Miljkovič (asistent trenéra BK KVIS Pardubice):

„Předně chci pogratulovat domácím k zasloužené výhře. První dvě čtvrtiny soupeř trestal náš špatný výkon. Ve druhém poločase jsme dali do hry mnohem více energie a trefili nějaké trojky. To nám dalo šanci bojovat o výhru, ale v koncovce se štěstí přiklonilo k týmu, který si to zasloužil. Nemůžete vyhrát, když hrajete dobře jen čtrnáct minut. Výsledek je proto spravedlivý.”

David Pekárek (hráč BK KVIS Pardubice):

„V tomto zápase jsme si vyhrát nezasloužili, přestože se to nakonec mohlo podařit. Náš výkon v prvním poločase byl hodně špatný, tam se rozhodlo. Sice jsme se dokázali zvednout a ztrátu stáhli, tak ale hrát nemůžeme. Pro mě osobně jsou vždy návraty speciální, po tomto utkání může táta (šéf Olomoucka Michal Pekárek - pozn. aut.) říct, že mě poprvé porazil.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti