Upravit stránku
29. 03. 2022

Anatoliy Shundel do Beksy


Ukrajinský rozehrávač Anatoliy Shundel je novým jménem na soupisce BK Pardubice. 

Osmadvacetiletý basketbalista odehrál převážnou část letošní sezony v dresu ukrajinského klubu BK Dnipro, přičemž v 28 zápasech ukrajinské Superligy zapisoval průměrně 5,4 bodu  (úspěšnost tříbodové střelby 38% - 35/92). V uplynulých sezonách pravidelně nastupoval v základní fázi FIBA Europe Cupu, s Dniprem si zahrál i kvalifikaci Basketball Champions League.

Pardubický klub podepsal s Anatoliyem Shundelem kontrakt do konce letošní sezony 2021/2022.

Vyjádření sportovního ředitele Radka Nečase:

"Z důvodu zdravotních problémů několika hráčů jsme se rozhodli před závěrečnou částí sezony doplnit náš tým o jednoho hráče na perimetr. Jsme velmi rádi, že jsme se domluvili na spolupráci s Anatoliyem. Jedná se o zkušeného hráče, který hrál řadu let i evropské poháry. Získali jsme na něj kladné reference, těší nás i to, že po několika dnech, které s námi strávil v Pardubicích, ukazuje  v tréninkovém procesu vynikající přístup a nasazení. Pevně věříme, že Anatoliy našemu týmu pomůže svými výkony na obou polovinách hřiště a přejeme mu, ať se mu v Bekse daří, i v pro něj tak složité situaci, kdy v jeho domovině bohužel probíhá válka."

Vyjádření hráče Anatoliye Shundela:

"V den, kdy Rusko začalo válku v naší zemi, jsem byl s rodinou na Ukrajině. Po několika týdnech se mi naskytla možnost pokračovat v basketbalové kariéře v Česku. Moc děkuji pardubickému klubu, že mě oslovil, děkuji také všem lidem za velice milé přijetí. Vím, že pardubický klub chce hrát o co nejvyšší příčky. Viděl jsem předchozí zápas v Praze, kde jsme odehráli velmi dobrý první poločas, ale v tom druhém se na výsledku podepsala únava, kvůli ní došlo k mnoha ztrátám a nakonec jsme prohráli. Já osobně se vynasnažím předvádět ty nejlepší výkony, jakých jsem schopen, abych našemu týmu pomohl vyhrát každý zápas. Rád bych touto cestou ještě poděkoval všem lidem na Ukrajině, včetně armády, kteří brání naši zemi. Sláva Ukrajině!"

Anatoliy Shundel:
  • narozen: 5. 12. 1993 (Mykolaiv, Ukrajina)
  • výška: 192 cm
  • pozice: 2
  • číslo dresu: 21
  • hráčská kariéra: MBC Mykolaiv, Dynamo Kyjev, BK Dnipro (Ukrajina), BK Pardubice

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti