Upravit stránku
13. 02. 2024

Utkání hvězd bude hostit Opava


Tradiční All-Star Game Kooperativa Národní basketbalové ligy se v letošní sezoně uskuteční v Opavě. Největší hvězdy elitní české soutěže si ve Slezsku dají dostaveníčko v sobotu 23. března.

Kdy jindy než letos? V sezoně, kdy průměrné opavské návštěvy v Kooperativa NBL atakují neuvěřitelné dvě tisícovky fanoušků, dostanou příznivci basketbalových šampionů jeden parádní bonus: All-Star Game, tedy utkání top hvězd ligy se spoustou zábavních prvků. Její čas nadejde v sobotu 23. března se startem už ve 14 hodin, přičemž ve Víceúčelové hale Opava se každoroční exhibice NBL uskuteční vůbec poprvé.

„O tuhle akci měli zájem naši fanoušci, máme největší návštěvy v lize, na základní část letos přišlo o deset tisíc lidí více než loni a my bychom to tady chtěli ukázat a přinést sem zase něco nového, co tady ještě nebylo,” hlásí předseda klubového představenstva Radim Vysocký. Celá Opava ale měla ještě jednu zásadní motivaci, proč All-Star Game uspořádat právě letos. Vedle toho, že basketbalová hala na začátku sezony oslavila dvacáté narozeniny, připadá na rok 2024 osmisté výročí založení města. A exhibice pod koši tak bude jednou ze sportovních součástí oslav. „All-Star Game jsme sem ale chtěli přivést i proto, abychom ukázali, že ji tu dokážeme zvládnout a byli do budoucna partnerem i pro utkání národního týmu,” dodal Vysocký.

S klubem se chystá napnout všechny síly, aby se na konci března naplnila na ligovou show celá třítisícová kapacita haly. „Uděláme pro to všechno a budeme se snažit oslovit i ty, kteří na basketbal běžně nechodí. Chceme, aby to byla skutečná událost,” plánuje šéf klubu. Svá slova dokládá i tím, že město převezme záštitu nad jednou z tradičních doprovodných soutěží ve smečování, kdy cenu vítězi předá primátor Tomáš Navrátil. 

All-Star Game se po čase vrátí k formátu VÝCHOD - ZÁPAD, ale ani letos nepřijde o svůj interaktivní charakter. Fanoušci měli možnost zvolit na sociálních sítích kapitány obou výběrů, kteří následně dostanou právo vybrat si základní pětici pro exhibiční utkání. Zbylá sedmička bude donominována následně. Vedle Slam Dunk Contestu se fanoušci mohou těšit i na pravidelnou soutěž ve střelbě trojek či na souboje o krále hry jeden na jednoho. All-Star Game má jako vždy i své speciální logo, tentokrát inspirované plechovou instalací Špiona, jež od roku 2006 zdobí Dolní náměstí v centru Opavy.

Vstupenky jsou již v prodeji v síti Ticketportal.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti