Upravit stránku
09. 06. 2016

Aktuální informace o složení týmu


Kdo povede pardubický tým v příští sezoně 2016/2017 z pozice trenérů? Jaké bude hráčské složení týmu? Tyto otázky byly zodpovězeny na dnešní tiskové konferenci.

Tisková konference se uskutečnila v restaurantu Tiburón.

Trenérské duo zůstává

I v nadcházejících sezonách povedou pardubický tým Levell Sanders s Tomášem Bartoškem. "S oběma trenéry jsme prodloužili smlouvy o 2 roky," informoval generální manažer Martin Marek.

Hráčský kádr s minimálními změnami

Úspěšný tým, který v uplynulé sezoně 2015/2016 vyhrál Český pohár a získal bronzové medaile v Kooperativa NBL, nedozná výraznějších změn. Platné kontrakty běží Radkovi Nečasovi, Kamilovi Švrdlíkovi, Josefu Potočkovi, Martinovi Roubovi a Karlovi Formánkovi. Dalším osmi hráčům byly prodlouženy smlouvy, nebo byly uplatněny opce, což se týká Lamba Autreyho, Viktora Půlpána, Lukáše Kotase, Josefa Příhonského, Dušana Panduly, Davida Škrance, Ondřeje Kohouta a Tomáše Šoukala.

V současné době visí otazník pouze nad dalším pardubickým působením křídelníka Jobiho Walla. "Dostal od nás nabídku, je prioritou klubu Jobiho udržet, ale vše je o jednání, která nyní pokračují. Připravujeme se i na alternativu, kdyby se Jobi rozhodl v Pardubicích nepokračovat," uvedl Martin Marek.

Klub také intenzivně pracuje na získání zahraničního shooting guarda, tedy hráče na pozici 2. "Rádi bychom posílili tým na této pozici o jednoho útočně laděného hráče," řekl generální manažer Beksy a přidal i zdůvodnění. "V základní části minulé sezony jsme měli pocit, že naše hra z perimetru byla hodně postavená v první fázi na Ellovi Sandersovi a Dušanovi Pandulovi, a v druhé fázi na Lambovi Autreym a Dušanovi Pandulovi. Proto bychom rádi získali jedno útočné křídlo."

Aktuální složení BK JIP Pardubice

Pozice 1:
Lamb Autrey, Viktor Půlpán

Pozice 2:
Lukáš Kotas, Josef Příhonský, Josef Potoček

Pozice 3:
Dušan Pandula, David Škranc

Pozice 4:
Radek Nečas, Tomáš Šoukal, Jobi Wall (?)

Pozice 5:
Kamil Švrdlík, Ondřej Kohout, Karel Formánek, Martin Roub

Další informace z tiskové konference budou zveřejněny v pátek.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti