Upravit stránku
05. 08. 2022

Adam Lukeš do Beksy


TISKOVÁ ZPRÁVA - Dalším mladým českým basketbalistou, který se rozhodl rozvíjet svoji začínající kariéru v pardubickém klubu, je Adam Lukeš.

Osmnáctiletý křídelník, jenž je schopen alternovat i na pozici rozehrávače, přichází do Beksy z týmu Tygři Brno. V loňském ročníku juniorské extraligy zapisoval průměrně 14,3 bodu, v první lize mužů zaznamenával 8,7 bodu. V těchto dnech reprezentuje Českou republiku na mistrovství Evropy U18 v Turecku.

Pardubický klub uzavřel s Adamem Lukešem víceletý kontrakt.

Vyjádření sportovního ředitele Radka Nečase:

"Jedním z primárních cílů našeho klubu je doplňovat hráčský kádr mladými hráči s potenciálem basketbalového růstu. Hráči, kteří jsou cílevědomí, hladoví, s velkou chutí na sobě neustále pracovat, a následně tyto hráče postupně začleňovat do A-týmu. Adam Lukeš veškeré tyto atributy splňuje, a proto jsme velice rádi, že do Beksy právě takový hráč přichází. Ve své věkové kategorii patří na své pozici k nejlepším českým hráčům a my uděláme naprosté maximum, aby nadále rozvíjel svůj talent a navzdory svému mládí se v dohledné době stal stabilním článkem A-týmu.

Hned od našeho prvního setkání s Adamem bylo jasně patrné, že má značný zájem spojit svoji další kariéru s Beksou, čehož si velmi vážíme. Velký dík patří rovněž klubu Tygři Brno, z něhož k nám Adam přichází, za férové jednání. Adamovi přejeme, ať se mu v Bekse daří a těšíme se na vzájemnou spolupráci."

Vyjádření hráče Adama Lukeše:

"Jsem moc rád, že do mě Beksa vkládá takovou důvěru a že jsme se domluvili na spolupráci. Líbí se mi a sedí mi směr, kterým pan trenér Repeša tým vede, což byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem se rozhodl spojit svoji další kariéru právě s pardubickým klubem. Mým cílem je se na trénincích i v zápasech učit od starších a zkušenějších hráčů, a tím postupně posouvat svoji hru.

Adam Lukeš:
  • Narozen: 1. března 2004 (Brno)
  • Výška: 194 cm
  • Pozice: 2/1
  • Kariéra: Sokol Šlapanice, Tygři Brno, BK KVIS Pardubice

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti