Upravit stránku
01. 06. 2022

Adam Konvalinka končí v Bekse


TISKOVÁ ZPRÁVA - V realizačním týmu BK Pardubice dochází ke změně na pozici asistenta trenéra.

Adam Konvalinka, dosavadní asistent kouče Dina Repeši, požádal vedení klubu po skončení sezony 2021/2022 o předčasné ukončení smlouvy a klub jeho žádosti vyhověl.

Čtyřiatřicetiletý Adam Konvalinka přišel do Pardubic před třemi lety, na pozici asistenta tehdejšího hlavního trenéra Kennetha Scalabroniho. Hned v první sezoně 2019/2020 společně dovedli svůj tým k historickému vítězství v evropském poháru, když Beksa po finálovém triumfu nad Děčínem ovládla Alpe Adria Cup. V polovině nadcházející sezony 2020/2021 byl Ken Scalabroni odvolán a Adam Konvalinka vedl Beksu do konce tohoto ročníku jako hlavní trenér. V uplynulé sezoně 2021/2022 se coby asistent Dina Repeši podílel na zisku dvou medailí: stříbrné v Alpe Adria Cupu a bronzové v Českém poháru.

Děkujeme Adamovi za jeho práci pro Beksu a přejeme mu hodně úspěchů v budoucí trenérské kariéře.

Vyjádření sportovního ředitele Radka Nečase:

"Adam měl u nás platný kontrakt i pro nadcházející ročník 2022/2023, nicméně po skončení uplynulé sezony za námi přišel s prosbou, zda by bylo možné smlouvu předčasně ukončit, a to z důvodu zajímavé nabídky na pozici hlavního trenéra. Po vzájemné dohodě jsme mu vyšli vstříc a naši tříletou spolupráci k 31. květnu 2022 ukončili. Za odvedenou práci v Bekse - jak u A-týmu, tak i s mladými hráči v rámci projektu Golden Talents a v 1. lize - Adamovi děkujeme a do budoucna mu přejeme mnoho trenérských úspěchů."

Vyjádření trenéra Adama Konvalinky:

"V první řadě bych chtěl poděkovat vedení pardubického klubu, že jsme se bez problémů domluvili na ukončení spolupráce. Dále bych rád řekl, že si velmi vážím příležitosti, kterou jsem před třemi roky dostal a mohl se posunout do profesionálního prostředí. Získal jsem mnoho  cenných zkušeností, které se budu snažit ve své další trenérské kariéře uplatnit a zúročit. Děkuji všem v celém pardubickém klubu za tříletou spolupráci, a děkuji také pardubickým fanouškům, kteří tvoří neodmyslitelnou součást celého pardubického basketbalu. Díky a ať se Bekse daří!"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti