Upravit stránku
02. 01. 2020

AAC: Česko-slovenský souboj


Beksa již zná svého soupeře pro čtvrtfinálovou sérii Alpe Adria Cupu! Budou jím Patrioti Levice, aktuálně čtvrtý tým Slovenské basketbalové ligy.

V základní fázi Alpe Adria Cupu nás sice ještě čeká poslední utkání, které odehrajeme doma proti polskému týmu GTK Gliwice (ve středu 8. 1. od 17:30 ve Sportovní hale Dašická), ovšem výsledek tohoto zápasu již vůbec nic nezmění na skutečnosti, že ve skupině A obsadíme první místo a z této pozice také vstoupíme do nadcházejícího play-off. V dosavadním průběhu evropského poháru jsme totiž ani jednou nezaváhali a se stoprocentní úspěšností 5/0 suverénně vládneme tabulce skupiny A (druhé chorvatské Škrljevo má vyrovnanou bilanci 3/3, třetí rakouský Klosterneuburg 1/5 a čtvrté polské Gliwice 2/3).

Dle předem daných regulí Alpe Adria Cupu vítěz skupiny A vyzve ve čtvrtfinále play-off druhý tým skupiny B, jímž jsou Patrioti Levice. Slovenský tým nasbíral v šesti zápasech základní fáze stejný počet bodů jako rakouský Swans Gmunden (oba kluby měly shodnou bilanci výher a porážek 5/1), leč ve prospěch rakouského týmu rozhodla v konečném účtování lepší bilance ze vzájemných utkání, byť nesmírně těsně: Gmunden nejprve ve své hale porazil Levice o 9 bodů, aby na Slovensku prohrál sedmibodovým rozdílem. O konečném pořadí tedy rozhodly pouhé 2 body rozdílu.
Čtvrtfinálové série se hrají na dvě utkání systémem doma-venku, přičemž v případě nerozhodného stavu na zápasy je určujícím kritériem, které rozhodne o postupujícím do semifinále, celkové skóre z tohoto dvojzápasu. Zápas číslo 1 mezi Beksou a Levicemi by se měl odehrát na Slovensku, odveta poté v Pardubicích. O konkrétních termínech se teprve bude jednat.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti