Upravit stránku
05. 03. 2022

A1: Ústí vs. Beksa


Tenhle zápas bude mít grády, o tom není pochyb. Beksa, která v tabulce skupiny A1 drží čtvrtou pozici, zavítá do haly rozjeté ústecké Slunety, jež na nás z páté příčky ztrácí jedinou výhru.

8. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

SLUNETA Ústí n. L. (15/14) vs. BK Pardubice (16/13)
neděle 6. 3. v 18:00 | Ústí nad Labem

Oba týmy své zápasy po reprezentační pauze zvládly.

Beksa porazila USK Praha (v Českém poháru) i Královské sokoly, Sluneta navázala na povedená utkání z druhé poloviny února a zaslouženým triumfem nad druhou Opavou 85:78 (po třech čtvrtinách vedla již 75:48, nejvíce bodů Ústí: Spencer 14, Svejcar 13, Pecka 12, Joseph 11, Autrey 10, Johnson 10, Fait 9...) protáhla svou vítěznou sérii již na čtyři zápasy! "Ústí má velmi dynamický tým, hrají hodně rychle. Jeho klíčovými hráči jsou Lamb Autrey, jenž je hlavním tvůrcem hry, Spencer Svejcar, Ladislav Pecka a Delvon Johnson. Tyto lídry je potřeba co nejlépe eliminovat," zdůraznil pardubický pivot Antonio Vranković.

V základní části NBL jsme oba vzájemné duely prohráli. Nejprve doma 76:80 (nejvíce bodů: Pekárek 21, Švrdlík 12, Šafarčík 12, Vyoral 9... - Autrey 28, Pecka 17, Fait 15...), poté i na severu Čech, kde domácí brali výhru 86:76 (nejvíce bodů: Svejcar 30, Pecka 18, Johnson 12, Alston 9, Fait 9... - Vyoral 17, Walton 13, Pekárek 9...). Nepříjemně dlouhou, pětizápasovou (!) sérii porážek se Slunetou jsme přerušili až na začátku nadstavbové fáze, kdy jsme zvítězili přesvědčivě 91:68 (nejvíce bodů: Vyoral 21, Pekárek 14, Šafarčík 13, Vrankovič 13, Walton 12... - Pecka 16, Autrey 11...).

Klíčovými muži ústecké ofenzívy jsou zkušené americké akvizice, rozehrávač Lamb Autrey (průměry 16,6 bodu + 7,3 doskoku + 6,5 asistence!!) a křídeník Spencer Svejcar (15,5 bodu, trojky 37% - 71/192), pod košem se pravidelně prosazují Ladislav Pecka (14,2 bodu + 7,3 doskoku, trojky 38,5% - 42/109) s Delvonem Johnsonem (11 bodů + 8,4 doskoku, z toho 3,9 útočného!). Do základní osy dále patří rozehrávač Kaleb Joseph (8,4 bodu), křidelník Brandon Alston (6,4 bodu) a podkošoví hráči Dalibor Fait (6,8 bodu) s Johanem Haiblíkem (1,5 bodu). V polovině února Ústí posílil další americký křídelník Delano Spencer, jenž ve dvou dosud odehraných zápasech nastřádal celkem 25 bodů a 6 doskoků.

Důležitost nedělního vzájemného duelu si jistě velmi dobře uvědomují oba soupeři. V případě našeho vítězství Slunetě odskočíme na rozdíl dvou výher, naopak pokud uspějí domácí, dorovnají nás na bilanci 16/14. "Máme velkou motivaci uspět," burcuje Antonio Vranković. "Ústí teď hraje dobře, mají dobré výsledky, naposledy porazili i druhou Opavu a v tabulce jsou těsně za námi. Jedná se o silného soupeře, což ale jen zvyšuje naši motivaci zvítězit," doplnil bojovně chorvatský pivot.

Asistent trenéra Adam Konvalinka k zápasu

O ústeckém týmu:
"Ústí je na vítězné vlně, zapsalo už čtvrtou výhru v řadě. Opírá se o osu zahraničních hráčů, kterou momentálně v základní pětce doplňuje Haiblík jako obránce, a také o Pecku s Faitem. Mezi nejdůležitější hráče patří Autrey, Svejcar a pod košem Johnson, kterého si budeme muset pohlídat i co se týče útočného doskoku. Potenciál má i nový hráč Spencer, který je pro nás další hrozbou z perimetru, kterou si budeme muset pohlídat.

O klíčových faktorech:
"V předchozím utkání s Opavou se domácí hodně spoléhali na rychlý přechod do útoku a na zakončování z volných otevřených pozic v prvních 8 sekundách - snažili se Opavu hodně rozeběhnout, což se jim dařilo. V momentech, kdy je Opava přibrzdila, už měli větší problémy, takže pro nás to bude hodně o návratu do obrany, o doskoku, tedy hrát podle nás, a ne podle jejich tempa.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti