Upravit stránku
24. 03. 2023

A1: Ústí n. L. vs. Beksa


Čtyřdílnou sérii venkovních zápasů uzavřou pardubičtí basketbalisté v nedelním podvečeru na severu Čech, kde bude jejich soupeřem ústecká SLUNETA.

10. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

SLUNETA Ústí n. L. (18/12) vs. BK KVIS Pardubice (16/14)
neděle 26. 3. v 18:00 | Sportcentrum SLUNETA

Tenhle zápas hodně napoví o ambicích Beksy pro zbývající část nadstavby.

V aktuální tabulce nám patří 5. místo, přičemž na čtvrtou SLUNETU ztrácíme dvě výhry.

Pokud uspějeme (což už se nám v letošní sezoně v Ústí povedlo), přitáhneme se na rozdíl jediného vítězství, navíc by nám hrála do karet i lepší vzájemná bilance (zatím 2 - 1). Naopak v případě porážky se naše naděje na vstup do play-off z lepší než páté figury výrazně sníží. "Vnímáme důležitost tohoto zápasu, co se týče umístění do čtvrtého místa, které, jak ukázala i minulá sezona, je pro čtvrtfinále klíčové," vzpomněl si trenér Dino Repeša na loňské čtvrtfinále s Brnem, v němž si oba protivníci stoprocentně podrželi výhodu domácího prostředí (4 - 3), a tak postup do semifinále bral náš soupeř.

Předcházející tři duely na soupeřových palubovkách jsme nezvládli. Nejprve jsme prohráli v Nymburku, poté v Ostravě a naposledy i v Kolíně.

"V Ústí zakončíme náročnou sérii utkání na soupeřových palubovkách. Myslím, že jsme jediný tým, který má tak dlouhou venkovní šňůru. Tak to ale je a musíme udělat vše pro úspěch," řekl dále Dino Repeša. "Na trénincích hráči pracují každý den na maximum a já věřím, že se vrátíme zpátky na vítěznou cestu," přeje si kouč Beksy přerušení série porážek.

Jedním z klíčových faktorů bude střelba z dálky. V posledních dvou utkáních jsme proměnili shodně pouhé 3 tříbodové pokusy. Jak moc tento fakt limituje náš útok? "Určitě hodně, jelikož v předcházejícím průběhu sezony jsme se na střelbu z dálky docela spoléhali," podotkl rozehrávač Matěj Burda.

"Teď se nám střelba z dálky nedaří a kvůli tomu se v útoku trápíme. Soupeři o tom samozřejmě vědí, nechávají nás více střílet, ale my neproměňujeme ani otevřené střely." Recept na zlepšení je jediný: "Musíme na trénincích i po nich víc střílet, abychom se zase dostali do střelecké formy, a v zápasech si začít víc věřit, včetně mě," zdůraznil Matěj Burda.

Ústečtí basketbalisté naposledy neuspěli v severočeském derby, domácímu Děčínu, čerstvému vítězi Českého poháru, podlehli 87:105 (nejvíce bodů SLUNETY: Martin 17, Hicks 16, Svejcar 15, Johnson 10, Pecka 10, Karlovský 10...). "Ústí je specifický soupeř, který si hodně zakládá na útoku. Hrají hodně rychle, takže potřebujeme ubránit jejich protiútok, stejně jako hru 1 na 1 jejich klíčových hráčů v čele s Hicksem a Svejcarem," upozornil pardubický rozehrávač na klíčové muže domácích.

Spencer Svejcar je s průměrem rovných 18 bodů ústeckým top-skórerem (trojky 36,8% - 70/190), Tony Hicks přidává 16,6 bodu + 5,9 asistence (trojky 42,3% - 22/52. Dalšími stěžejními oporami jsou rozehrávač Kristopher Martin (15,5 bodu, trojky 45,6% - 62/136) a pivoti Ladislav Pecka (15,6. bodu + 7,5 doskoku) s Delvonem Johnsonem (7,7 bodu + 8,9 doskoku).

"Pozor si musíme dát i na jejich střelbu z dálky, protože nedávno doma dali Opavě 17 trojek a Ostravě 16, což jsou hodně vysoká čísla," poukázal Matěj Burda na jednu z velkých zbraní SLUNETY.

O důležitosti nedělního střetnutí netřeba nijak zvlášť hovořit. Všeříkající je byť jen letmý pohled na aktuální tabulku skupiny A1. "Uvědomujeme si, že nás čeká velice důležitý zápas," souhlasně přikývl rozehrávač Beksy před zápasem tabulkových sousedů. "Domácí jsou v tabulce o příčku nad námi a v případě vítězství bychom se k nim přiblížili na rozdíl jediné výhry. Uděláme vše, abychom uspěli a vrátili se zpátky na vítěznou vlnu," odhodlaně doplnil Matěj Burda.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti