Upravit stránku
25. 03. 2022

A1: USK Praha vs. Beksa


Ne, ještě sice nejde o utkání play-off, ovšem i tak má sobotní podvečerní zápas Beksy v hlavním městě pro pardubické basketbalisty nálepku nejvyšší důležitosti.

12. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

USK Praha (13/20) vs. BK Pardubice (16/16)
sobota 26. 3. v 17:30 | Praha

"Jenom vítězství nás může stále udržet ve hře o 4. místo po nadstavbové části NBL," podotýká asistent trenéra Adam Konvalinka. Do konce nadstavby scházejí ještě tři kola. V nesmírně vyrovnaném středu tabulky elitní skupiny A1 vypadá aktuální situace následovně: čtvrté Ústí nad Labem a pátý Geosan Kolín mají nyní shodnou bilanci výher a porážek 17/16, momentálně šestá Beksa je na vyrovnaných 16 výhrách i porážkách, avšak má k dobru dohrávku 10. kola v Brně.

Alfa a omega: doskok!

Za jeden z klíčových faktorů nadcházejícího duelu v Praze lze bezpochyby považovat doskok. "Na doskoku se musíme zlepšit. Ač jsme v předcházejícím zápase v Kolíně byli celou dobu na dostřel a na konci rozhodovala jediná střela, tak jsme měli o 16 doskoků méně, což v takto vyrovnaných utkáních hraje velkou roli. V Praze musíme naši práci na doskoku jednoznačně zlepšit a pod košem posbírat mnohem více balónů, mít mnohem víc útoků a tím pádem i víc šancí na to, jednodušeji skórovat," zdůraznil Adam Konvalinka.

Stejný názor má i pivot Kamil Švrdlík. "Jednou z věcí, které potřebujeme nejvíce zlepšit, je určitě doskok. Nejen obranný, řekl bych, že v posledním zápase nám chyběl hlad i po útočném doskoku," všiml si pardubický kapitán. Ten zároveň nabádá ke zkvalitnění defenzivní fáze. "Oproti poslednímu zápasu se musíme zlepšit i v týmovosti na obou stranách hřiště, hlavně však na obranné polovině, kde sice kolikrát dobře vyřešíme úvodní část pick-and-rollu, ale soupeř je potom schopný nás jednou dvěma dalšími přihrávkami vyšachovat tak, že dává jednoduchý koš, což, když se vícekrát opakuje, nás samozřejmě sráží. Tohle jsou věci, které, myslím, nepotřebují nějaké velké trénování. Je to o větším odhodlání. V předcházejících zápasech jsme ukázali, že jsme toho schopni a teď bude potřeba to ukázat v zápase s USK, protože jedině tak můžeme na Folimance pomýšlet na úspěch," doplnil Kamil Švrdlík.

Ofenzivními tahouny USK jsou rozehrávač Nathaniel West (průměry 17,5 bodu + 3,2 asistence, trojky 36,1% - 108/299) s křídelníkem Kylem Mangasem (20,5 bodu, trojky 34,% - 77/224), dvouciferný průměr si drží ještě rozehrávač Marek Vyroubal (10,3 bodu). V letošní sezoně jsme vyhráli tři z dosavadních čtyř vzájemných utkání: dva v NBL a jedno v Českém poháru. "Očekávám, že nás čeká tempo nahoru-dolů, protože USK se s tím jak se říká nemaže. Hrají hodně rychle, jednoduše, v obraně nátlakově po celém hřišti. Je potřeba, abychom drželi koncentraci a šli si za svým," nabádá Adam Konvalinka.

Beksa bude postrádat zraněné duo Petr Šafarčík-Josef Potoček, otazník visí nad startem pivota Phila Henryho.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti