Upravit stránku
14. 03. 2023

A1: Ostrava vs. Beksa


Ač stále v nekompletní sestavě, odcestují pardubičtí basketbalisté ke středečnímu náročnému duelu do Ostravy s jednoznačným cílem: zvítězit, a přerušit tak již třízápasovou sérii porážek.

8. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

NH Ostrava (14/14) vs. BK KVIS Pardubice (16/12)
středa 15. 3. v 17:30 | SH Ostrava-Tatran

Beksa vstoupila do nadstavby báječně, postupně složila ústeckou SLUNETU, Opavu (venku) a Kolín.

Jenže záhy přišly velké zdravotní trable několika hráčů. Mimo hru již nějakou dobu nuceně zůstávají osoví muži Petr Šafarčík (dlouhodobě - blíže jsme informovali zde: Petr Šafarčík je po operaci ruky) s Davidem Pekárkem (začal s tréninkem), na začátku tohoto týdne bohužel netrénoval ani Jan Štěrba. "Lepší zdravotní stav je pro nás velmi důležitý, protože jedině tak můžeme ukázat náš plný potenciál," podotkl trenér Dino Repeša. "Uvidíme, zda se nám podaří vrátit do hry nějaké zraněné hráče," doufá s ohledem k nejbližšímu utkání v Ostravě.

Nová huť, vedena tradičně svými zahraničními akvizicemi, přetlačila v minulém kole ve své hale Kolín 86:84 (nejvíce bodů Ostravy: Mathon 27, Morgan 18, Majerčák 18, Radukič 12, Bohačík 6...), čímž vyrovnala svoji bilanci výher a porážek na 14/14. Zároveň potvrdila, že na domácí palubovce předvádí nesmírně kvalitní výkony: ovládla zde šest z posledních sedmi utkání! "Ostrava hraje o dost lépe doma než venku, což ukazuje i statistika: domácí zápas neprohrála téměř dva měsíce," zdůraznil Dino Repeša. Poslední domácí porážka se datuje k 21. lednu, kdy si z Tatranu odvezl výhru Kolín.

"Domácí mají velmi kvalitní tým s dobrými cizinci a několika zajímavými českými hráči," řekl kouč Beksy na soupeřovu adresu. Ostravskou ofenzívu táhnou téměř výhradně zahraniční hráči, vždyť kvintet Radukič-Morgan-Mathon-Majerčák-Belikov se v každém zápase společně skládá v průměru na 69,5 bodu, což je 85% veškeré útočné produkce. Dvouciferný bodový průměr si drží rozehrávači Malik Morgan (16,6 bodu + 4,1 asistence, trojky 39% - 73/187) s Matejem Majerčákem (11 bodů + 3,7 asistence) a podkošoví hráči Aleksandar Radukič (16,8 bodu + 8 doskoků) a Sukhmail Mathon (15,6 bodu + 8,9 doskoku), mezi opěrné pilíře dále patří Oleksandr Belikov (9,5 bodu), Štěpán Svoboda (5,3 bodu), Filip Šmíd (4,1 bodu) a ex-pardubické duo Michal Svoboda (4 body)-Petr Bohačík (3,5 bodu). "Každopádně musíme bojovat od začátku až do konce a udělat maximum, abychom zkusili vyhrát na hřišti, kde se to v letošní sezoně podařilo jen málo týmům," doplnil Dino Repeša.

Josef Potoček: Motivaci máme velkou!

Po třech vítězných zápasech v úvodu nadstavbové části Kooperativa NBL nyní Beksa naopak počítá třízápasovou šňůru porážek. Co nejvíce schází naší hře, samozřejmě kromě zraněných opor? "Myslím si, že nějaká větší kreativita v útoku," odpověděl křídelník Josef Potoček.

"Stále se snažíme dobře pracovat na obranné polovině hřiště, ale sráží nás zbytečné ztráty míče. Právě ty nás podle mě stály šanci na vítězství v uplynulých třech zápasech," zmínil těsné venkovní porážky na brněnské a nymburské palubovce i domácí neúspěch s Děčínem - zde byl sice výsledek jednoznačnější ve prospěch severočeského celku, nicméně z velké části to bylo zapříčiněno právě vrchovatou nůší míčových ztrát.

Není pochyb o tom, že v Ostravě nás čeká velice sebevědomý protivník, notně posílený sérií domácích výher. Jaký zápas lze z tohoto pohledu očekávat? "Určitě to bude hrozně těžké. Už proto, že na Tatranu se vždycky hraje těžce, ale i proto, že Ostrava hraje doma v poslední době výborně," poznamenal Pepíno. O zásadních faktorech, které rozhodnou o konečném výsledku, má zcela jasno. "Klíčové bude nedělat zbytečné ztráty, v obraně dodržovat přesně to, co si řekneme a v útoku přidat více kreativity."
Beksa odcestuje do Ostravy s přáním utnout třízápasovou neúspěšnou sérii. "Motivaci máme velkou. Ano, chybějí nám nějací hráči, ale na to se vůbec nechceme vymlouvat. Hráli jsme vyrovnaně s prvním Brnem i s Nymburkem, takže věřím, že to zvládneme i v Ostravě, jen s lepším koncem pro nás," dodal křídelník Beksy.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti