Upravit stránku
15. 03. 2024

A1: Opava vs. Beksa


Další těžká mise pro oslabenou, leč odhodlanou Beksu. V sobotním desátém pokračování nadstavbové části NBL nás čeká výjezd do Opavy, kde budeme usilovat již o šestou ligovou výhru v řadě.

10. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK Opava (20/10) vs. BK KVIS Pardubice (17/13)
sobota 16. 3. v 17:30 | Víceúčelová hala Opava

Ve středu jsme zvládli velmi důležitý zápas v Brně. Ještě 11,5 minuty před koncem jsme sice prohrávali dvouciferným rozdílem, ovšem v závěrečné pasáži jsme skvěle povstali a po velkém obratu zvítězili 80:72, díky čemuž jsme vystřídali právě brněnský tým na průběžném 5. místě. Slezané naposledy neuspěli v Děčíně, na jehož palubovce podlehli 87:91. V nadstavbové části tak dosud vyhráli 3 z 5 utkání, včetně těsného únorového triumfu v Pardubicích. "Opavu známe, víme, jakým způsobem hraje, takže z taktického pohledu nás nečeká nic nového," předeslal trenér Vanja Miljković. "Je ale potřeba říci, že se soupeři nedávno vrátil klíčový rozehrávač Jakub Šiřina, a pokud se vám vrátí takto kvalitní a důležitý hráč, udělá to s týmem hrozně moc," poukázal na nedávný comeback uzdraveného opavského lídra.

Pokud jde o Beksu, hrát nebude dlouhodobě zraněný rozehrávač Tomáš Vyoral a otazník visí nad startem Davida Pekárka a Jureho Škifiće, kteří též vynechali několik zápasů. "Mezi jednotlivými zápasy momentálně není moc času a my jej využíváme především k poctivé regeneraci, protože vinou zranění máme několik hráčů mimo hru a utkání hrajeme v užší rotaci," řekl dále kouč Beksy. "Pevně věřím, že dokážeme navázat na výkony, jaké předvádíme v posledních zápasech, že ukážeme týmovost a charakter, což jsou atributy, které nás zdobí. Naši hráči ukazují, že nemusí záležet na tom, kdo nám chybí a v jaké hrajeme rotaci. Přeji si, abychom znovu prokázali, že hrajeme skvěle jako tým," doplnil Vanja Miljković.

"Momentálně se nám daří hlavně díky tomu, že bojujeme a ukazujeme ve hře srdce," navázal křídelník Josef Potoček na trenérova slova. "I když se některé zápasy třeba nevyvíjejí v náš prospěch, dokážeme nepříznivé skóre otočit a zvítězit, což se děje právě díky nezměrnému úsilí." V letošní sezoně jsme se s Opavou utkali třikrát a pokaždé uspěl hostující tým: Slezané si odvezli z Pardubic výhry o 12 (8. listopadu) a o 2 body (7. února), my jsme zvítězili v Opavě (13. ledna o 5 bodů). "Opavě se nedávno vrátil Jakub Šiřina, návrat takového hráče je pro celý tým určitě velkou mentální vzpruhou. Pro nás to ale nemůže nic znamenat. Musíme hrát úplně stejně, jako v několika předcházejících utkáních," zdůraznil Pepíno.

Opavští se mohou spolehnout na širokou rotaci velmi kvalitních a zkušených hráčů.

Bodovým lídrem je pivot Šimon Puršl (průměry 13,3 bodu + 6,7 doskoku), následován rozehrávačem Jakubem Šiřinou (12,2 bodu + 7,6 asistence), křídelníkem Jakubem Slavíkem (10,4 bodu) a dalším podkošovým hráčem Jakubem Mokráněm (10,4 bodu + 6,1 doskoku). Do základní osy dále patří rozehrávač Radovan Kouřil (7,2 bodu + 5,6 asistence), křídelníci Radek Farský (8,1 bodu) s Luďkem Jurečkou (7,2 bodu, trojky 45,5% - 51/112) a Janem Švandrlíkem (6,9 bodu) a pivoti Adam Pecháček (9,9 bodu) s Martinem Gniadkem (5,5 bodu, trojky 43,8% - 32/73).

Jaké faktory budou z pohledu Beksy zásadní pro příznivý vývoj i výsledek? "Všechno se bude odvíjet od naší hry na obranné polovině hřiště, protože kdybychom domácí hráče nechali v jejich hale rozstřílet, bylo by to pro nás velmi špatné," odpověděl bez váhání Josef Potoček. "Musíme dodržovat věci, které si řekneme. A věřit do poslední chvíle. Naposledy, když jsme v Opavě vyhráli, jsme v poslední čtvrtině prohrávali, ale v posledních 4 minutách jsme dokázali zápas otočit," dodal pardubický střelec.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti