Upravit stránku
16. 02. 2023

A1: Opava vs. Beksa


Své první venkovní utkání v nadstavbové části NBL, a zároveň poslední před nadcházející reprezentační přestávkou, odehrají pardubičtí basketbalisté netradičně v pátek v Opavě.

4. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK Opava (13/12) vs. BK KVIS Pardubice (14/9)
pátek 17. 2. v 18:00 | Víceúčelová hala Opava

Beksa má za sebou velmi zdařilý vstup do nadstavby.

Po úvodních dvou odložených kolech si ve 3. dějství vyšlápla na rozjetou ústeckou SLUNETU a rázně, po výsledku 90:74, utnula její jedenáctizápasovou vítěznou sérii. Jednoznačným přáním trenérů i hráčů tedy bude minimálně zopakovat kvalitní výkon ze středy i o dva dny později ve Slezsku. "Vynasnažíme se navázat na kvalitní výkon ze středečního zápasu proti Ústí n. L., zejména z pohledu koncentrace a nasazení na obou polovinách hřiště," uvedl asistent trenéra Vanja Miljković. "Cestou k úspěšnému výsledku pro nás bude podat minimálně stejný výkon jako proti Ústí n. L.," navázal na jeho slova pivot Robert Rikić. "Po většinu zápasu se mi líbila naše obrana i útok, ale v pátek bude důležitý ještě jeden faktor: opět hrát dobře jako tým."

Rika záhy podrobněji  rozvedl, co konkrétně měl na mysli.

"Hráči z lavičky, kteří ve středu přišli na palubovku, hráli s velkou energií a zapojovali se do skórování, a přesně tohle budeme nutně  potřebovat i v Opavě," přeje si nejvyšší muž pardubické sestavy.

V obou vzájemných zápasech v základní části jsme dokázali Opavu porazit. Nejprve v listopadu jsme si z její palubovky odvezli nesmírně cennou výhru 82:75, domácí lednovou odvetu jsme ovládli poměrem 76:64.

"Přestože máme na přípravu jediný den, musíme se připravit velice důkladně. I proto, že Opava částečně obměnila svůj tým, vrátil se jí Martin Gniadek, což je pro ni velmi důležitý hráč," zmínil Vanja Miljković nedávný návrat dlouholeté opavské opory.

Martin Gniadek dosud odehrál 4 utkání, v nichž zapsal průměrně 8,5 bodu + 3,5 doskoku. Opavským top-skórerem je další podkošový hráč Jakub Mokráň (15 bodů + 6,9 doskoku), dvouciferná čísla mají ještě ústřední rozehrávač Jakub Šiřina (12,7 bodu + 7 asistencí) s křídelníkem Jakubem Slavíkem (10,7 bodu). "Domácí jsou sice momentálně až na děleném 7. místě, ale vůbec nic to neznamená, naopak, je naprosto jasné, že udělají maximum, aby se v tabulce posouvali výš. Náš cíl je však jasný: držet se v horní čtyřce," dodal Vanja Miljković. V podobném duchu se vyjádřil i Robert Rikić. "Rozhodně víme, že nás čeká velmi náročný zápas, protože Opava má ve svém středu výborné hráče. Předpokládám, že se chce v tabulce vyšvihnout nahoru, a proto bude hrát s velkým nasazením, v čemž se jí musíme minimálně vyrovnat," nabídl recept k zisku kýženého patnáctého ligového vítězství.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti