Upravit stránku
30. 03. 2022

A1: Opava vs. Beksa


Třetí venkovní zápas v řadě mají před sebou pardubičtí basketbalisté. Ve Slezsku bude jejich soupeřem aktuálně druhá Opava.

13. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK Opava (23/10) vs. BK Pardubice (16/17)
středa 30. 3. v 18 hodin | Opava

Beksa se momentálně nachází uprostřed pětizápasové série na soupeřových palubovkách.

V předcházejících dvou velice dramatických duelech v Kolíně a v Praze bohužel neuspěla, pokaždé prohrála v napínavé koncovce shodně o 2 body. "Dvě těsně prohrané koncovky v Kolíně a v Praze nás samozřejmě moc mrzí," předeslal asistent trenéra Adam Konvalinka, ovšem záhy již nasměroval své myšlenky do nejbližší budoucnosti. "V Opavě se musíme trpělivě držet našeho plánu a utkání zvládnout co nejlépe: pro nás už je to v podstatě zápas play-off, protože jedině výhrou si můžeme udržet šanci bojovat v závěru nadstavby o čtvrté či páté místo," zmínil důležitost středečního střetnutí.

S Opavou jsme se v letošní sezoně potkali už čtyřikrát: třikrát v NBL (s bilancí jedné výhry a dvou porážek) a naposledy v březnovém FINAL 4 Českého poháru v Lounech, přičemž semifinálovou výhru v poměru 103:89 bral náš soupeř (nejvíce bodů: Klečka 28, Kouřil 17, Jurečka 12, Markusson 10... - Vyoral 18, Walton 18, Vranković 10, Henry 10...).

"Zápasy s Opavou jsou už několik let pořád stejné, protože se opírá o stejný způsob hry: snaží se hrát rychle, jednoduše, hraje pořád stejné sety," řekl dále Adam Konvalinka.

"Z našeho pohledu bude důležité, abychom omezili ztráty míče, protože Opava dokáže potrestat každou soupeřovu ztrátu nejen dvěma, ale třeba i třemi čtyřmi body. Druhá věc, která bude rozhodující, je to, jak si poradíme se změnami obrany domácích, kteří často přecházejí z osobky do zóny, čímž se nesmíme nechat rozhodit," doplnil pardubický asistent.

Slezané mají v dosavadním průběhu Kooperativa NBL tři dvouciferné střelce: rozehrávače Jakuba Šiřinu, jehož aktuální průměry činí 15,6 bodu + 5,8 asistence (trojky 33,7% - 55/163) a podkošové muže Mattiase Markussona (13,6 bodu + 11,9 doskoku, z toho 3,5 útočného) s Martinem Gniadkem (10,2 bodu). Dalších pět hráčů zapisuje mezi 7,5 a 10 body: rozehrávači Radim Klečka (9,9 bodu) s Radovanem Kouřilem (8,9 bodu + 4,9 asistence) a křídelníci Jakub Slavík (8,4 bodu), Jan Švandrlík (7,9 bodu) a Luděk Jurečka (7,5 bodu, trojky 42,1% - 52/121).

Co musíme v naší hře zlepšit, abychom v Opavě mohli pomýšlet na úspěšný výsledek?

"V porovnání s předchozím zápasem s USK Praha se musíme zlepšit jak v obranné činnosti - především v tlaku na balón a v obranném doskoku -, tak na útočné polovině hřiště, kde je potřeba přesněji zakončovat," míní rozehrávač Michal Svoboda. "Za klíčový faktor utkání v Opavě považuji kromě již zmíněného obranného doskoku i naši přechodovou fázi, abychom skórovali snadné body z protiútoků, a celkově bych řekl, že musíme být agresivnější. Je potřeba se domácím hráčům vyrovnat v tvrdosti a v nasazení," uvedl Michal Svoboda.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti