Upravit stránku
13. 04. 2021

A1: Opava vs. Beksa


Dvěma zápasy na soupeřových palubovkách zakončí pardubičtí basketbalisté svou pouť dlouhodobou částí NBL. Ten nejbližší odehrají ve středu v Opavě.

5. KOLO NADSTAVBY KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK Opava (19/10) vs. BK JIP Pardubice (14/16)
středa 14. 4. | 18 hodin

Oba soupeři na sebe narazili na začátku dubna a v pardubické hale byli úspěšnější Slezané.

Byť nijak výrazně, zaostávali jsme po celé utkání a nakonec jsme prohráli 84:91 (nejvíce bodů: Burnett 18, Švrdlík 16, Vyoral 12, Svoboda 12, Merešš 10... - Šiřina 17, Gniadek 16, Bohačík 14, Slavík 13, Páleník 13...). "Rozhodl hlavně útočný doskok Opavy a její snadné body z protiútoků po našich ztrátách," poukázal Dominez Burnett na 16 (!) opavských útočných doskoků. Souboje o odražené míče nepochybně budou spolurozhodujícím faktorem i ve Slezsku. "V Opavě pro nás bude alfa a omega všeho, jak budeme zvládat souboje na doskoku a jaká bude celkově naše agresivita," přitakal trenér Adam Konvalinka.

Předcházející dva zápasy nadstavby jsme zvládli: uspěli jsme jak minulý čtvrtek doma s Kolínem, tak následně v neděli v Brně. V brněnské hale jsme si velmi dobře poradili i v pasážích, kdy domácí tým sáhl k zónové obraně. "Mezi klíčové faktory středečního utkání bude patřit i to, jak se vyrovnáme se zónovou obranou domácích," očekává Adam Konvalinka další test hry do zóny. "Dále bude důležité eliminovat dobrý pohyb opavských hráčů a jejich střelbu z dálky. Pokud budeme bojovat a plnit pokyny, které si řekneme, především na obranné polovině, můžeme pomýšlet na vítězství, které by před blížícím se play-off posílilo naši sebedůvěru," dodal kouč Beksy.

Opava ve svém posledním duelu nestačila na Nymburk, na jehož palubovce podlehla 70:87 (nejvíce bodů Opavy: Gniadek 19, Kvapil 11, Bohačík 9, Slavík 9...) a ztratila druhé místo, na němž momentálně figuruje díky lepšímu skóre Kolín. Zatímco tedy Beksa už může pouze teoreticky pomýšlet na vylepšení své stávající šesté příčky, domácí mají až do konce nadstavbové fáze o co hrát. "Víme, že Opava je velmi dobře doskakující tým a právě tohle bude jeden z aspektů, na který si musíme dávat pozor," řekl před nadcházejícím duelem pivot Prokop Slanina, nad jehož startem visí otazník, stejně jako v případě dalších podkošových hráčů Petra Heřmana a Ondřeje Výchy - všichni tři scházeli už v Brně.

"Domácí mají ve svém středu Šiřinu, což je výborný střelec a také umí najít své spoluhráče, kteří víceméně všichni rádi střílejí za tři body. V průběhu nadstavby navíc posílili o Bohačíka, který je pro ně velkým přínosem pod košem, a také o Kouřila. Zbraní mají poměrně hodně, ale věřím, že s nimi dokážeme hrát dobrý zápas a dokážeme vyhrát. Není to tak, že bychom v naší situaci přemýšleli nad tím, že už jsme jistě na šestém místě. Do každého zápasu jdeme stejně, takže i do Opavy pojedeme s cílem, že utkání budeme chtít  dotáhnout do vítězného konce," doplnil Proky.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti