Upravit stránku
05. 04. 2024

A1: Nymburk vs. Beksa


Dlouhodobá část Kooperativa NBL nezadržitelně míří do finiše. Beksu čeká na nymburské palubovce poslední utkání nadstavby, po němž již bude následovat vrchol sezony - play-off!

14. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

ERA Basketball Nymburk (27/8) vs. BK KVIS Pardubice (18/17)
sobota 6. 4. v 18:00 | Sportovní centrum ČUS Nymburk

Situace v první polovině tabulky skupiny A1 už je neměnná.

Nymburk, navzdory čtvrteční těsné porážce v Opavě (domácí zvítězili po velmi vyrovnaném průběhu 90:83, nejvíce bodů Nymburku: Gordon 24, Stephens 16, Bell 12, Mathon 12, Sehnal 11...), půjde do vyřazovací fáze z nejvýhodnější první příčky, jasno je i na dalších třech pozicích: z 2. místa vstoupí do play-off Opava, z 3. Ústí n. L. a ze 4. Děčín. Zbývá zodpovědět jedinou otázku: kdo skončí pátý? Aktuálně tuto pozici drží Brno, s náskokem jediné výhry na Beksu, v náš prospěch však hraje lepší bilance vzájemných utkání, která by byla určujícím kritériem v případě shodné výsledné bilance. Chceme-li tedy brněnský tým na poslední chvíli přeskočit, nutně potřebujeme zvítězit v nymburské hale a zároveň doufat v zaváhání Brňanů proti Děčínu.

"Čeká nás poslední zápas v dlouhodobé části NBL, poslední prověrka před blížícím se vrcholem sezony. Utkání na nymburské palubovce pro nás bude velmi důležité zejména z toho pohledu, že do následující delší pauzy, která přijde mezi koncem nadstavbové části a začátkem čtvrtfinále play-off, chceme jít s dobrým pocitem," předeslal trenér Vanja Miljković. "Vím, že pokud se nám podaří zvítězit, a především předvést kvalitní výkon, bylo by to pro celý tým velkým povzbuzením," řekl i s ohledem na nepříznivou šňůru porážek Beksy, která je momentálně na čísle 4.

"Jsem velmi rád, že v polovině tohoto týdne se vrátil do tréninkového procesu Tyere Marshall, díky čemuž se rozšíří naše podkošová rotace," vítá pardubický kouč návrat amerického pivota. Mimo hru by tak měl zůstat už jen rozehrávač Tomáš Vyoral.

Nymburk odehrál poslední utkání citelně oslaben. Do Slezska odcestoval pouze s osmi hráči, mimo hru zůstali Nakye Sanders, Jaromír Bohačík, Martin Kříž, František Rylich i dlouhodobě absentující Spencer Svejcar. "Nymburk je pochopitelně v jakékoliv sestavě nesmírně kvalitní tým a pro nás je jen dobře, že před startem play-off máme možnost odehrát takovéto utkání. Uděláme naprosté maximum pro úspěšný výsledek," odhodlaně dodal Vanja Miljković.

Vzájemná utkání v letošní sezoně:

6. kolo základní části (11. 10. 2023):
ERA Basketball Nymburk vs. BK KVIS Pardubice 104:70

17. kolo základní části (20. 12. 2023):
BK KVIS Pardubice vs. ERA Basketball Nymburk 82:97

7. kolo nadstavbové části (24. 3. 2024):
BK KVIS Pardubice vs. ERA Basketball Nymburk 61:79

"Hlavní je hrát týmově," zdůrazňuje křídelník Josef Potoček

Pepo, před námi je závěrečné utkání dlouhodobé části NBL. Jako v každém jiném zápase hrajeme o výhru, také stále ještě hrajeme o vylepšení pozice, z jaké vstoupíme do play-off. O co dále hrajeme?
"V každém utkání je cílem každého týmu zvítězit. My budeme hrát v Nymburku taky o to, abychom před play-off najeli na vítěznou vlnu. Vynasnažíme se odehrát co nejlepší zápas, protože je to velice důležité pro naši sebedůvěru před začátkem play-off."

S Nymburkem jsme nedávno hráli a po zcela vyrovnaném prvním poločase jsme nakonec podlehli o 18 bodů. Co z tohoto utkání si můžeme vzít, co naopak zlepšit, na co se musíme připravit?
"Musíme čekat jejich agresivitu, nenechat se jejich agresivní hrou od začátku překvapit. Platí to jak pro útok, tak pro obranu. Hned od úvodních minut se musíme maximálně soustředit a nechat na hřišti srdce!"

Zmínil jsi atributy jako nasazení a agresivitu. Co ještě bude stěžejní pro příznivý výsledek?
"Hrát týmově, to je hlavní. A bojovat, táhnout za jeden provaz. Doma jsme s Nymburkem odehráli dobrých 25 minut, věřím, že teď předvedeme bojovný výkon po celé utkání."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti