Upravit stránku
10. 03. 2023

A1: Nymburk vs. Beksa


K dalšímu pokračování nadstavbové části Kooperativa NBL se pardubičtí basketbalisté vydají do Nymburka, úvodní rozskok odpoledního duelu je naplánován netradičně již na 15. hodinu.

7. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

ERA Basketball Nymburk (19/9) vs. BK KVIS Pardubice (16/11)
sobota 11. 3. v 15:00 | Sportovní centrum ČUS, Nymburk

Úkol číslo jedna? Otřepat se ze středeční studené sprchy od Děčína.

Úkol číslo dvě? Na nymburské palubovce se prezentovat mnohem kvalitnějším výkonem.

"V minulém kole jsme prohráli, ale život přináší dost horších věcí, než je prohraný zápas. Čeká nás nový den a musíme pokračovat dál," předeslal trenér Dino Repeša. Záhy obrátil svou mysl k sobotnímu duelu v hale úřadujících českých šampiónů. "Nymburk je momentálně o dost lepším týmem, než když jsme v jeho hale na konci roku vyhráli," zmínil cenný prosincový triumf 76:68. "Přišli nějací noví hráči, celkově hrají lépe než tehdy." Nymburskými lídry jsou rozehrávač Ondřej Sehnal (průměry 9,2 bodu + 6, 2 asistence), křídelníci Eric Lockett (10,4 bodu), Lukáš Palyza (10,2 bodu), James Boeheim (9,7 bodu) a Martin Kříž (8,3 bodu) a podkošoví hráči Junathaen Watson (10,7 bodu), Petr Benda (6,3 bodu) a Luboš Kovář (5,6 bodu).

"Nymburk dominuje na útočném doskoku a hraje rychle dopředu, podobně jako Děčín, který nám dal ve středu 26 bodů z rychlých protiútoků, takže v přechodu z útoku do obrany musíme odvést mnohem lepší práci," uvedl kouč Beksy zásadní předpoklad úspěšného výsledku.

"V současné zdravotní situaci je pro nás každé utkání velice těžké, ale musíme bojovat od začátku až do konce, dát do toho naprosté maximum a zkusit překvapit," doplnil Dino Repeša, jenž se i nadále musí obejít bez stěžejní perimetrové dvojice Petr Šafarčík-David Pekárek.

Zatímco návrat Davida Pekárka do tréninkového procesu se očekává v horizontu několika dnů, Petr Šafarčík bohužel zůstane mimo hru mnohem déle - více čtěte zde: Petr Šafarčík je po operaci ruky.

Beksa po skvělém vstupu do nadstavby dvakrát za sebou prohrála. Za očekáváním však stále zůstávají i nymburští basketbalisté, kteří uprostřed týdne potřetí v sezoně (!) nestačili na Kolín, na jehož palubovce podlehli 84:94 (nejvíce bodů Nymburku: Boeheim 22, Váňa 13, Lockett 11, Kříž 11, Benda 8...). "Já osobně jsem proti Nymburku ještě nehrál, ale co jsem slyšel od spoluhráčů a podle toho, co jsem viděl, očekávám náročný zápas," podotkl rozehrávač Nick Neal. "Domácí hrají velmi agresivně v obraně, mají rychlou přechodovou fázi a v útoku si dobře půjčují míč. My se ale potřebujeme soustředit spíš na nás, na naši hru. Je dobře, že po porážce s Děčínem hrajeme hned třetí den, a nezbývá nám tak nic jiného, než ji hodit za hlavu a soustředit se na Nymburk. My, co jsme zdraví, musíme v každém případě předvést mnohem lepší výkon než ve středu a zabojovat o vítězství," dodal Nick odhodlaně.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti