Upravit stránku
03. 04. 2022

A1: Královští sokoli vs. Beksa


Poslední zápas v dlouhodobé části NBL odehrají pardubičtí basketbalisté v Hradci Králové. Ačkoliv výsledek již nic nezmění na tom, že Beksa půjde do play-off z 6. místa, derby chceme vyhrát!

14. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

Královští sokoli (14/21) vs. BK Pardubice (16/19)
pondělí 4. 4. v 17:30 | Hradec Králové

"Naše situace, co se týče postavení v tabulce, už je jasná, víme, že do play-off půjdeme z šestého místa. To ale neznamená, že bychom neměli vůli a motivaci vyhrát. Právě naopak, je to poslední zápas před play-off, poslední ostrý test, my navíc stoprocentně chceme přerušit šňůru porážek, abychom šli do play-off i trošku mentálně povzbuzeni," burcuje asistent trenéra Adam Konvalinka. A přidává ještě jeden nikoliv nepodstatný důvod, proč hráči dají do pondělního duelu maximum. "Zároveň se jedná o derby, které má vždycky náboj, takže pro nás to bude super zápas na to, připravit se na čtvrtfinále, půjdeme se porvat o vítězství!"

Úvodní vzájemný zápas v letošní sezoně jsme v Hradci Králové vyhráli, naopak v Pardubicích před vánočními svátky uspěli sokoli. Dosud poslední utkání, na začátku března, vyšlo znovu lépe nám, když jsme královéhradecký tým přehráli 93:79 (nejvíce bodů: Walton 17, Vyoral 15, Vranković 14, Henry 12, Potoček 11, Burda 10... - Pavlovič 15, Sedmák 15, Škranc 13, Peterka 12, Goga 11...). Oba soupeře momentálně tíží 4 porážky v řadě: Beksa naposledy uspěla 13. března, kdy v Českém poháru porazila Brno, Královští sokoli o tři dny později porazili USK Praha (následně podlehli v Praze, v Nymburku, doma Opavě a naposledy v Brně).

"Hradec hraje klidně, pomalu, je hodně útočně laděný, herním stylem připomíná Kolín," řekl na soupeřovu adresu Adam Konvalinka. "V předcházejících zápasech, které jsme s ním hráli, jsme měli trošku problém se zónovou obranou a právě to, jak se vypořádáme s jejich zónou a s dirigentem Stamenkovičem, budou klíčové faktory," doplnil asistent kouče Dina Repeši.

Klíčovými muži sokolů jsou zahraniční akvizice. Srbský rozehrávač Peda Stamenkovič průměrně zapisuje 7,3 bodu + 8,1 asistence, jeho krajan Nikola Pešakovič střádá 14,4 bodu + 3,7 asistence. V dvouciferných bodových číslech jsou ex-pardubičtí křídelníci Ozren Pavlovič (14 bodů) s Davidem Škrancem (10,6 bodu), nejproduktivnějšími pivoty jsou slovenský veterán Peter Sedmák (13 bodů) a třetí Srb Nikola Vujović (9,2 bodu). "Věřím, že když se nám podaří eliminovat Stamenkovičův playmaking, budeme na konci zápasu šťastnější týmem," ví rozehrávač Tomáš Tkadlec, že zcela zásadní bude eliminace ústředního rozehrávače sokolů.

"V posledních zápasech se nám docela lepila smůla na paty," zmínil Tkadli tři velmi těsné porážky v řadě o pouhopouhé dva body, na něž navázal nezdar v páteční dohrávce 10. kola v Brně. "Myslím si, že je velmi důležité, abychom před play-off získali větší sebevědomí, k čemuž by nám mohla pomoci právě výhra v Hradci Králové. Zároveň je to derby, takže motivace je jasná. Toto utkání už je přípravou na play-off a my ho jednoznačně chceme vyhrát!" dodal Tomáš Tkadlec.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti