Upravit stránku
20. 03. 2023

A1: Kolín vs. Beksa


Bronzový tým z víkendového FINAL-4 Českého poháru bude dalším soupeřem Beksy v nadstavbové části Kooperativa NBL. Podaří se nám v Kolíně utnout již čtyřzápasovou šňůru porážek?

9. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BC Geosan Kolín (13/16) vs. BK KVIS Pardubice (16/13)
středa 22. 3. v 17:45 | SOU Spojů, Kolín

První březnový den nám přinesl radost v podobě domácí výhry nad Kolínem v poměru 87:82.

Od té doby jsme, i vinou zdravotních trablů klíčových hráčů, bohužel sbírali už jen porážky: v Brně, s Děčínem, v Nymburku a naposledy v Ostravě. A jelikož nám právě Kolín ve vzájemném čtvrtfinálovém střetu zatarasil cestu do pohárového FINAL-4, měli jsme nyní celý týden na přípravu. "Nejdříve bych chtěl pogratulovat Kolínu k zisku bronzových medailí v Českém poháru," poslal trenér Dino Repeša gratulaci do šatny Geosanu. "Co se týče nás, povedlo se nám vrátit do hry některé hráče, kteří měli zdravotní problémy, a také jsme pracovali na fyzické kondici. Věřím, že z tohoto pohledu na tom budeme lépe než v posledních zápasech. Pracovali jsme i na nějakých obranných a útočných věcech, které samozřejmě nebudu specifikovat, ale určitě chystáme nějaké novinky," pousmál se kouč.

Geosan momentálně neprožívá v ligové soutěži plodné období.

V posledních deseti zápasech má vysoce zápornou bilanci 1/9, když jedinou výhru získal v domácím duelu s Nymburkem (8. března ovládl polabské derby poměrem 94:84).

"Kolín je ale rozhodně silnějším týmem, než jaké je jeho momentální postavení v tabulce," zdůraznil Dino Repeša. "Mají dost útočného talentu. Číž, Slavinskas, pod košem Petráš, nový cizinec Odomes...," vyjmenoval pardubický trenér osové muže soupeřovy sestavy. "V žádném případě se nedá říct, že jeden hráč je klíčový. Domácí mají velice širokou lavičku."

Týmovým top-skórerem je litevský křídelník Džiugas Slavinskas (průměry 16,4 bodu + 6,9 doskoku), dvouciferné bodové hodnoty zapisují i zkušení rozehrávači Adam Číž (15,8 bodu + 4,2 asistence) s Ondřejem Šiškou (10,9 bodu + 5 asistencí), na začátku března přišedší americký křídelník Rashard Odomes (15,3 bodu + 6 doskoků) a pivot Jakub Petráš (11,3 bodu + 8,5 doskoku, z toho 3,3 útočného). Do základní rotace trenéra Adama Konvalinky dále patří křídelníci Michal Mareš (8,9 bodu, trojky 36,7% - 51/139) s Filipem Novotným (7,9 bodu, trojky 39,7% - 56/141) a podkošoví hráči Pavol Lošonský (8,4 bodu) s Jiřím Jelínkem (4,8 bodu).
Zní to skoro neuvěřitelně, ale na vítězství v Kolíně čekáme už téměř 3,5 roku!!! Naposledy jsme v aréně Geosanu uspěli v polovině listopadu 2019 (!), poté následovalo 8 porážek v řadě. "V Kolíně se hraje těžko," okomentoval tuto trudnou statistiku Dino Repeša. "Já jsem v Česku pátý rok a vyhrál jsem tam se svými týmy jen dvakrát." Pravdou je, že vzájemné zápasy Kolína s Beksou jsou většinou nesmírně dramatické, mnohdy s rozuzlením až v závěrečných sekundách. "Tohle dlouhé čekání jen zvyšuje naši motivaci uspět v tomto těžkém utkání," odhodlaně doplnil Dino Repeša.

"Doufám, že se vrátíme na vítěznou vlnu," přeje si křídelník David Pekárek

Peky, na čem jsme v tréninkovém procesu pracovali v průběhu uplynulého týdne?
"Snažili jsme se pracovat hlavně na naší hře. Soustředili jsme se především na nás, na některé věci, které nám v poslední době nešly, například na obranný doskok, při kterém jsme vyhořeli v Ostravě. Na něm jsme hodně pracovali."
 

Přišla zápasová pauza vhod i tobě osobně? Přece jen, nedávno jsi naskočil po měsíční přestávce...
“Ano, určitě. Cítím se teď líp, i když to pořád není úplně stoprocentní. Ten týden bez zápasu, kdy jsme mohli víc trénovat, mi ale pomohl."

Pojďme k nejbližšímu utkání. V Kolíně jsme 3,5 roku nevyhráli. Je to jen shoda náhod, nebo čemu takhle dlouhé čekání na vítězství připisuješ?
"Těžko říct. Nevyhráli jsme v Kolíně dlouho, ale hráli jsme tam spoustu vyrovnaných zápasů, které jsme prohráli úplně v koncovce, ať už poslední střelou, nebo nějakými šestkami těsně před koncem. Rozhodně to tedy není tak, že bychom v Kolíně nemohli vyhrát. Ve středu se budeme snažit to prolomit."

Jaké faktory považuješ za klíčové?
"Musíme dobře bránit. Je potřeba se vrátit k tomu, co nás zdobilo před reprezentační pauzou, kdy jsme bránili výborně. Rozhodně nesmíme zopakovat výkon z Ostravy, kde jsme dostali 92 bodů, protože když tolik dostaneme v Kolíně, tak určitě nevyhrajeme."

Po skvělém vstupu do nadstavby, kdy jsme třikrát vyhráli, přišly už čtyři porážky za sebou. Vnímáš na celém týmu motivaci, že tuhle nepříznivou šňůru chceme co nejdříve utnout, aby se dál nenatahovala?
"Určitě ano. Všechny nás štve, že máme takovou šňůru porážek, ale byla tam i nějaká zranění hráčů ze základní rotace, tým si musel zvykat na to, že někteří jiní hráči dostali víc minut atd. Doufám, že teď už se to zase trochu ustálí a co nejdříve se vrátíme zpátky na vítěznou vlnu."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti