Upravit stránku
22. 03. 2022

A1: Kolín vs. Beksa


Zpátky do kolotoče Kooperativa NBL! Nadstavbová část jde do finiše, přičemž Beksa vstupuje středečním zápasem v Kolíně do náročné série pěti venkovních utkání v řadě.

11. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BC Geosan Kolín (16/16) vs. BK Pardubice (16/15)
středa 23. 3. v 17:45 | Kolín

Jde o hodně. Pohled na průběžnou tabulku skupiny A1, a zvlášť na aktuální bilanci obou soupeřů, je dostatečně výmluvný.

Uspějeme-li, zvýšíme náš odstup od dotírajícího Geosanu na rozdíl dvou porážek (a navíc si udržíme lepší vzájemnou bilanci).

Naopak zvítězí-li Kolín, situace v nabitém středu skupiny A1 se ještě více zdramatizuje. "Všichni vnímáme naše postavení v tabulce, dobře víme, o co hrajeme," naznačil rozehrávač Tomáš Tkadlec, že on i jeho spoluhráči si velice dobře uvědomují, jak důležité utkání je před námi. "Podle mě teď vůbec nebude hrát roli, že nás čekají všechna utkání venku, dáme do nich co nejvíce energie," burcuje Tkadli před začátkem náročné, pětizápasové série na soupeřových palubovkách, kterou Beksa uzavře dlouhodobou část NBL (v následujících kolech se postupně představí v Praze, v Opavě, v Hradci Králové a v Brně).

Kolín jsme v letošní sezoně dvakrát porazili, poslední vzájemný zápas však vyzněl lépe pro domácí Geosan v poměru 92:83 (nejvíce bodů: Petráš 31, Číž 13, Lošonský 13, Mareš 13, Křivánek 10... - Šafarčík 23, Svoboda 22, Švrdlík 11...). "Kolín teď přivedl nového hráče Kristophera Martina, ale nemyslím si, že to nějak zásadně ovlivní jejich hru, protože kostra týmu zůstává stejná: Adam Číž na rozehře a Jakub Petráš pod košem, doplněni o střelce Michala Mareše s Filipem Novotným," zmiňuje asistent trenéra Adam Konvalinka soupeřovy osové muže. Top-skórerem je Adam Číž, jehož průměry činí 19,2 bodu + 7,5 asistence (trojky 34,8% - 102/293), kariérní sezonu hraje slovenský pivot Jakub Petráš (14,2 bodu + 9,9 doskoku).

Náš tým má za sebou první dva vrcholy sezony. "Atmosféra v týmu je dobrá. Díky medailím, získaným ve FINAL 4 Českého poháru a Alpe Adria Cupu, jsme nabyli další sebevědomí, což se, pevně věřím, pozitivně promítne i v dalším pokračování Kooperativa NBL," říká Tomáš Tkadlec. Co soudí o nejbližším utkání? "V Kolíně bude samozřejmě klíčové co nejlépe eliminovat rozehrávače Adama Číže, dalším důležitým faktorem bude, abychom hráli co nejrychleji. Už od rozcvičení musíme přijít agresivní a přenést si to i do zápasu: hrát rychlý a agresivní basket a dobře doskakovat," doplnil Tkadli.

O nutnosti hrát ve vysokém tempu hovořil i Adam Konvalinka. "Z našeho pohledu bude nejdůležitějším faktorem tempo hry. Kolín rád hraje ve svém tempu, za ničím se nežene, spíš hru trošku zdržuje. Na druhou stranu hraje hodně jednoduše. My se musíme snažit nastolit vysoké tempo hry, hned od začátku hrát hodně agresivně a jít si za svým, nenechat se uchlácholit přístupem domácích," zdůraznil asistent kouče Dina Repeši.

Pardubičtí trenéři se budou muset obejít bez dvou hráčů obvyklé základní sestavy.

Ke zraněnému rozehrávači Petru Šafarčíkovi se bohužel přidal i křídelník Josef Potoček, jenž podstoupil operaci ruky.

Ostatní hráči jsou na závěrečnou fázi dlouhodobé části sezony připraveni a odhodláni získat v Kolíně sedmnácté ligové vítězství v letošním ročníku NBL. "Měli jsme náročný program, ale z obou FINAL 4 jsme si přivezli medaili, což nám jednoznačně dodalo velkou motivaci do dalšíno průběhu sezony. Pak nám pomohl nám i All-Star víkend, kdy jsme mohli trošku doplni energii. Teď už se připravujeme na poslední zápasy základní části, které budeme chtít zvládnout co nejlépe," dodal Adam Konvalinka.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti