Upravit stránku
11. 02. 2022

A1: Kolín vs. Beksa


Znovu zabrat a vyhrát! Tak zní přání pardubických basketbalistů před dalším pokračováním nadstavbové části Kooperativa NBL, k němuž zamíří do kolínské haly.

4. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BC Geosan Kolín (12/12) vs. BK Pardubice (14/11)
sobota 12. 2. v 17:45 | Kolín

O svoji vítěznou šňůru, která se nakonec zastavila na čísle 7, Beksa přišla minulou sobotu, kdy v Nymburku srdnatě bojovala, leč padla o 6 bodů. Následovala středeční mrzutá domácí porážka s třetím Brnem, taktéž po velkém boji, tentokrát o 4 body. "Myslím si, že náš tým je pořád plný odhodlání a vesměs na pozitivní vlně: přece jen jsme předtím vyhráli sedm zápasů v řadě a hráli jsme dobré utkání i v Nymburku, které jsme klidně mohli také vyhrát," odmítl křídelník David Pekárek, že by se poslední dvě porážky negativně podepsaly na týmovém sebevědomí.

Co především potřebujeme oproti neúspěšnému duelu s Brnem vylepšit?

"Chyběla nám hlavně aktivita na doskoku," pohotově odpověděl Peky. "V předcházejících vítězných zápasech, kromě utkání v Nymburku, jsme pokaždé dokázali soupeře přeskákat, ale Brno bylo na doskoku agresivnější a dalo spoustu bodů z druhých šancí. To byl jeden z hlavních důvodů, proč jsme prohráli, takže tohle musíme znovu zlepšit," říká směrem k sobotnímu střetnutí.

Jak známo, Kolín = z velké části Adam Číž. Ústřední postava Geosanu zapisuje v průměru více než 20 bodů a 7 asistencí! "Adam je určitě jeden z jejich klíčových hráčů, takže si na něj musíme dávat pozor a zodpovědně ho bránit. Je potřeba ho odstavovat od míče a co nejvíce mu znepříjemňovat hru," nabádá Peky. V předchozím vzájemném utkání, které se hrálo ve druhé polovině ledna v enteria areně, se to Bekse podařilo, Číže jsme udrželi na 6 bodech a i díky tomu jsme dominovali 102:82 (nejvíce bodů: Vyoral 21, Šafarčík 16, Potoček 12, Henry 12, Pekárek 11, Walton 10... - Petráš 21, Lošonský 16, Jelínek 16...). Lépe jsme zvládli i úvodní duel v letošní sezoně, v prosinci jsme zvítězili těsně 90:86 (nejvíce bodů: Vyoral 21, Walton 17, Pekárek 13, Šafarčík 10... - Jelínek 22, Petráš 16, Číž 14, Mareš 14...).

Kromě rozehrávače Číže patří mezi kolínské osové hráče křídelíci Michal Mareš (12,8 bodu, trojky 41,3% - 50/121) s Filipem Novotným (9,8 bodu, trojky 41.2% - 49/119) a podkošoví matadoři Jakub Petráš (13,8 bodu + 10 doskoků, z toho 3,5 útočného!), Pavol Lošonský (11,8 bodu + 6,2 doskoku) a Jiří Jelínek (10,8 bodu + 6,9 doskoku). "Zápas v Kolíně zase bude o našem nasazení. Je potřeba se vrátit k agresivitě v obraně a na doskoku a hrát sebevědomě, pak věřím, že tento zápas zvládneme," doplnil David Pekárek.

"Držme vysoké tempo hry," nabádá asistent trenéra Adam Konvalinka

Je nasnadě, že v porovnání s posledními dvěma zápasy proti Nymburku a Brnu nás čeká dosti odlišný herní styl.

"Z pohledu soupeře nás čeká jiné utkání než proti Brnu: to bylo hodně o agresivitě a o běhání, proti Kolínu to bude hlavně o zkušenostech, kterých domácí mají opravdu hodně," podotk asistent trenéra Adam Konvalinka. Stejně jako David Pekárek, i asistent kouče Dina Repeši míní, že jedním ze zásadních faktorů bude eliminace Adama Číže, coby kolínského mozku. "Zásadní bude, jak se vypořádáme s pozicí Adama Číže, zda se nám podaří jej eliminovat, aby nemohl tvořit tak, jak chce."

V cestě za kýženým vítězstvím, které by bylo patnácté v letošním ročníku Kooperativa NBL, však bude zapotřebí ještě mnohem víc. Geosan disponuje rovněž nesmírně kvalitní a zkušenou podkošovou sestavou. I proto Adam Konvalinka zdůrazňuje: "Dalším klíčovým faktorem bude doskok - Kolín má pár větších a silnějších hráčů, kteří na doskok chodí. A třetím aspektem bude tempo hry. Pokud ho udržíme hodně vysoké a budeme všude dostatečně agresivní, myslím, že s námi Kolín nevydrží hrát."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti