Upravit stránku
05. 03. 2021

A1: Kolín vs. Beksa


O zisk svého druhého vítězství v nadstavbové části Kooperativa NBL budou pardubičtí basketbalisté usilovat v sobotním podvečeru na palubovce třetího Kolína.

3. KOLO NADSTAVBY KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BC Geosan Kolín (16/8) vs. BK JIP Pardubice (11/13)
sobota 6. 3. | 17:45

Beksa půjde do třetího utkání v nadstavbě povzbuzena předchozím domácím triumfem nad Brnem.

"Předvedli jsme, že jsme schopni hrát hodně dobře," podotkl trenér Adam Konvalinka s odkazem na převážnou část středečního duelu. "Nicméně vykřičníkem pro nás musí být poslední čtvrtina," poukázal též na nevydařenou závěrečnou pasáž, z níž si jeho tým bezpodmínečně musí vzít ponaučení, vždyť úsek od 34. do 40. minuty ztratil poměrem 7:16.

Geosan v týdnu nehrál, neboť duel 2. kola v Nymburku byl předehrán již 25. února (prohrál 82:93). Ve svém posledním zápase přehrál USK Praha přesvědčivě 88:73 (nejvíce bodů Kolína: Skinner 22, Číž 19, Křivánek 13, Wallace 11, Machač 9...). Pražanům nasypal 14 trojek, čímž jen potvrdil svoji lídrovskou pozici v žebříčku tříbodových pokusů: průměrně trefuje 13,5 trojky na utkání, přičemž v posledních šesti zápasech střílí v průměru dokonce neuvěřitelných 16 trojek!!! "Naším jednoznačným cílem bude hrát rychle a soupeře unavit, protože hraje v užší rotaci, a tím docílit toho, že domácí se nebudou tolik trefovat i z případných otevřených pozic," naznačil pardubický kouč, s jakým záměrem půjde Beksa do sobotního zápasu.

Domácí momentálně zaostávají jen o dvě výhry za druhou Opavou. "Kolín je nepříjemný soupeř, který prožívá výbornou sezonu. V první řadě si budeme muset pohlídat Číže se Skinnerem, na kterých jeho hra stojí," upozornil křídelník David Škranc na největší opory Geosanu, které figurují v žebříčku užitečnosti celé ligy na druhém a třetím místě! Adam Číž ve své zřejmě životní sezoně zapisuje v průměru 20,2 bodu + 7,6 asistence na zápas (trojky 41,1% - 106/258), v předcházejících třech zápasech nasypal soupeřům celkem 21 trojek a průměrně v nich skóroval 29,3 bodu!!! Lee Skinner přidává 17,7 bodu + 9,3 doskoku, raritou je jeho bilance z posledních tří utkání, v nichž pokaždé zaznamenal shodně 22 bodů.

"Co se týče naší hry, určitě bude klíčový obranný doskok, na který se potřebujeme maximálně koncentrovat, abychom domácím nedávali druhé šance ke skórování, a zmínil bych ještě naši rychlou přechodovou fázi z obranné na útočnou polovinu hřiště," doplnil David Škranc. Stejné aspekty zmínil i Adam Konvalinka: "Důležitými faktory budou doskok a eliminace našich nevynucených ztrát. Pokud se budeme držet našeho plánu a budeme hrát ve vysokém tempu, máme velkou šanci uspět," věří kouč Beksy.

Ve vzájemných soubojích v základní části NBL uspěl vždy domácí tým.

Nejprve v prosinci Kolín zvítězil 86:68, abychom v ledné odvetě vyhráli 90:82.

V únorovém napínavém semifinále Českého poháru, které se hrálo v rámci nymburského Hyundai FINAL 8, byl šťastnější Geosan. K postupovému výsledku 86:82 jej dotáhli zejména Lee Skinner (20 bodů), Filip Novotný (19 bodů), Adam Číž (16 bodů) a Jiří Jelínek (14 bodů), na naší straně byli nejlepšími střelci Tomáš Vyoral (19 bodů), T. J. Dunans (14 bodů) a Kamil Švrdlík (13 bodů). Pokud ve čtvrtém vzájemném duelu v letošní sezoně uspějeme, máme šanci znovu snížit ztrátu na pátý USK Praha. "Největší motivací pro další průběh nadstavby je pro nás posun na páté, případně i na čtvrté místo," doplnil Adam Konvalinka.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti