Upravit stránku
25. 01. 2024

A1: Děčín vs. Beksa


O víkendu odstartuje nadstavbová část Kooperativa NBL. Pardubičtí basketbalisté ji odehrají v elitní skupině A1, přičemž ke svému úvodnímu utkání odcestují na sever Čech.

1. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK ARMEX Děčín (13/9) vs. BK KVIS Pardubice (11/11)
sobota 27. 1. v 18:00 | ARMEX Sportcentrum

Čtrnáctizápasovou nadstavbu rozehrajeme v Děčíně, tedy na stejném místě, v němž jsme celou sezonu odstartovali.

A start to byl úspěšný, po dechberoucím dramatu a dvou prodlouženích jsme brali supercennou výhru 112:111! V polovině listopadu však přišla velká děčínská odplata, která vyústila v potupnou domácí porážku Beksy v poměru 64:99!!! Od dvou vzájemných duelů v základní části se ale mnohé změnilo, oba týmy prošly poměrně výraznou personální obměnou. Zatímco my jsme završili základní část pěti výhrami v řadě, ARMEX po přesvědčivém domácím triumfu nad Nymburkem neuspěl v posledních dvou kolech v Kolíně, ani proti Opavě. "Utkání s Děčínem jsou vždycky velmi těžká. Jedná se o jeden z nejlepších týmů v lize," uznale se vyjádřil o soupeři trenér Vanja Miljković.

Lídry děčínského týmu jsou američtí rozehrávači Anthony Walton (průměry 15,2 bodu + 8,4 asistence) a Jordan Ogundiran (11,4 bodu), křídelníci Matěj Svoboda (20,2 bodu) s Filipem Kroutilem (10,8 bodu) a podkošoví hráči Tomáš Pomikálek (12 bodů) s Maximem Šturanovičem (10,8).

"Hrají velice energicky, díky široké rotaci jsou schopni držet vysoké tempo hry. Víme o kvalitách klíčových děčínských hráčů, víme, v jak bouřlivé atmosféře budeme hrát. I po mentální stránce nás tedy čeká náročný zápas," předpovídá kouč Beksy.

Dosud nezodpovězenou otázkou zůstává, v jakém složení v ARMEX Sportcentru nastoupíme. V polovině tohoto týdne se po dvoutýdenní absenci, zaviněné zraněním hlavy, sice znovvu zapojil do tréninkového procesu křídelník David Pekárek, nemoc však postupně skolila Kamerona Chatmana a Matěje Burdu. "Uvidíme, v jakém složení nastoupíme, protože několik hráčů trápí zranění či nemoc, ale doufám, že budeme mít k dispozici co nejvíce hráčů," přeje si Vanja Miljković. "Skupinu A1 chceme rozehrát co nejlépe. Máme za sebou šňůru šesti výher, pokud k NBL přičteme i osmifinále Českého poháru, a uděláme vše, abychom tuto sérii znovu prodloužili. Na celém týmu je vidět, že má mnohem větší sebevědomí. Pokud budeme na hřišti plnit to, co si řekneme a vyrovnáme se domácím v agresivitě a energii, mohlo by to být nesmírně zajímavé a vyrovnané utkání s otevřeným koncem," dodal pardubický trenér.

"Necháme tam všechno!" říká David Pekárek před úvodním duelem nadstavby v Děčíně

Peky, nejprve se zastavme u tvého zdravotního stavu. Jak se momentálně cítíš?
"Řekl bych, že už jsem stoprocentně zpátky. Měl jsem otřes mozku, už třetí, takže doba rekonvalescence byla trošku delší než předtím - nějakých 10 dní jsem se necítil úplně nejlíp. Teď už jsem ale stoprocentně fit."

Naši velkou stíhací jízdu jsme dotáhli do úspěšného konce a v nadstavbové části budeme hrát skupinu A1. V čem jsi viděl největší posun, co se týče herního projevu?
"Myslím si, že formu jsme načasovali asi nejlíp, jak jsme mohli. Ohromně důležité bylo, že se nám na přelomu prosince a ledna podařilo navázat na výkon a výsledek z Ústí nad Labem a porazili jsme Olomocko, Slavii, Kolín a Opavu. Měli jsme dobrý konec základní části, od toho se můžeme odpíchnout. Věřím, že nám to pomůže i do nadstavby. Co se týče sebevědomí a sehranosti, určitě jsme na tom teď o dost líp."

Na startu nadstavby nás čeká Děčín, tedy stejný soupeř i stejné místo, kde jsme vstupovali do letošní sezony. Jaký zápas očekáváš tentokrát? Podobný, nebo odlišný, tím, jak sezona postupuje?
"Podle mě bude úplně jiný. Oba týmy se od té doby dost proměnily, i aktuální forma je určitě jiná, než byla v prvním zápase sezony. My rozhodně jedeme do Děčína vyhrát, necháme tam všechno!"

Co by nás mělo dovést k úspěšnému výsledku?
"Určitě se Děčínu musíme vyrovnat v bojovnosti, to je první předpoklad. Potom líp reagovat na to, když domácí udělají nějakou bodovou šňůru. Pokud se jim to povede, přidají se diváci a Děčín se dostane do laufu, často se nám tam stává, že nejsme schopni je nějak zastavit. Na to si musíme dát velký pozor a zůstat koncentrovaní po celých 40 minut, protože zápas je dlouhý, a tak jako Děčín dokázal v prvním utkání sezony smazat naše dvouciferné vedení, můžeme to, jestli se do téhle situace dostaneme, dokázat i my!"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti