Upravit stránku
07. 04. 2023

A1: Děčín vs. Beksa


S vědomím, že případným vítězstvím si definitivně pojistí postup do play-off ze 4. místa, nastoupí Beksa na palubovce třetího Děčína ke svému poslednímu venkovnímu duelu nadstavbové části NBL.

13. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK ARMEX Děčín (22/14) vs. BK KVIS Pardubice (20/14)
sobota 8. 4. v 18:00 | ARMEX Sportcentrum, Děčín

Skupina A1 má dvě kola před koncem nadstavby několik jistot.

Předně, Válečníci již nemohou skončit hůře než třetí, leč stále pomýšlejí na tabulkový posun vzhůru.

Beksa zase usilovným finišem - vyhrála už čtyřikrát v řadě - prozatím úspěšné odráží útok momentálně pátého Ústí n. L.

Naše poslední vítězství se nerodilo lehce. Dílem díky houževnatému výkonu Ostravy, zásadní však byl náš přístup k úvodní pasáži zápasu. "Začali jsme strašně profesorsky," předeslal pivot Kamil Švrdlík. "Ostrava přijela bez několika hráčů a my jsme si asi mysleli, že se to nějak uhraje, ale to prostě není naše hra." Ofenzívní fáze byla solidní, ovšem na obranné polovině hřiště jsme měli viditelné problémy. "Hlavně na začátku utkání jsme neměli dobrý balanc mezi útokem, který byl dobrý, a obranou, a proto jsme většinu prvního času prohrávali," navázal asistent trenéra Vanja Miljković na kapitánova slova. "Na domácí palubovce jsme dokázali obrátit zápas z 15bodové ztráty, ale venku se z takovéhoto stavu strašně těžko dostává - natož v Děčíně. Vstup do zápasu bude tedy jedním z klíčových faktorů našeho úspěchu," řekl dále asistent kouče Dina Repeši.

Válečníci, ač oslabeni, mají za sebou dva třiadevadesátibodové duely: nejprve srazili Ostravu 93:89, v minulém kole uspěli v Kolíně 93:82 (nejvíce bodů Děčína: Nichols 22, Walton 21, Pomikálek 17, Kroutil 17, Bruner 11...). "V Děčíně se vždycky hraje těžko. Typickou vlastností jeho hráčů je, že se rvou o každý míč, jsou hodně agresivní, zvlášť ve své hale, kde mají podporu velmi dobrých fanoušků," řekl dále Vanja Miljković.

"Zatím jsme nad nimi v této sezoně nezvítězili, právě proto, že jsme se nedokázali vyrovnat jejich fyzičnosti. Myslím si, že tohle bude jedním z klíčových faktorů, zda dokážeme hrát dostatečně agresivně. Dalším stěžejním aspektem bude to, jestli zvládneme být konzistentní," dodal pardubický asistent.

Naprosto klíčovými postavami ARMEXu jsou dva američtí rozehrávači.

Ty Nichols průměrně zapisuje 18,3 bodu + 3,9 asistence, Anthony Walton přidává 15,8 bodu + 7,2 asistence + 6,6 doskoku.

Výbornou sezonu hraje též křídelník Matěj Svoboda (16,2 bodu), k osovým mužům dále patří další křídelníci Tomáš Pomikálek (13,3 bodu, trojky 34,7% - 35/101) s Filipem Kroutilem (7,6 bodu, trojky 39,1% - 45/115) a podkošoví hráči Dontae Bruner (9,1 bodu + 7 doskoků) s Igorem Josipovičem (7,1 bodu). "Většinu hry Děčína tvoří rozehrávači Nichols s Waltonem, a když se ostatním nedaří, dokáží to brát na sebe," zmínil Kamil Švrdlík produktivní americké duo. "Celkově je známé, že děčínská hra dlouhodobě vychází z agresivity na obou polovinách hřiště, jak v obraně, tak v útoku, například na útočném doskoku, čímž získávají spoustu střel. Pro nás bude důležité, abychom si toto pohlídali a nedostali je do varu."

Všechna tři předchozí vzájemná utkání ovládli Válečníci. Hned ve 2. kole základní části nás ve své hale přehráli zcela suverénně 85:62, načež dvakrát uspěli i v Pardubicích: nejprve po dramatu 76:74, poté na začátku března po jednoznačném vývoji (už první čtvrtinu ovládli 26:10) 84:70. "Děčín jsme v letošní sezoně ještě neporazili, což bychom rádi změnili, i proto, kdybychom se třeba potkali v play-off, abychom si trošku zvedli sebevědomí," podotkl kapitán Beksy. "Když se domácím vyrovnáme v bojovnosti a agresivitě, určitě máme šanci zvítězit. Je to o nás, abychom hráli s velkou energií a bez větších výkyvů," dodal Kamil Švrdlík.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti